Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » 23 травня 2013 року в Чернігівській виправній колонії №44 пройшов тренінг із засудженими жінками, які народили дітей в місцях позбавлення волі

23 травня 2013 року в Чернігівській виправній колонії №44 пройшов тренінг із засудженими жінками, які народили дітей в місцях позбавлення волі

Автор: lepeha_alla от 25-05-2013, 14:06
 (голосів: 0)

Про право ув’язнених та засуджених жінок на отримання державної допомоги на дітей, які народились в установах пенітенціарної служби України, йшлося на тренінгу, який пройшов 23 травня 2013 року в Чернігівській виправній колонії №44 за ініціативи благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр».

23  травня 2013 року в   Чернігівській  виправній колонії №44   пройшов  тренінг  із засудженими жінками, які народили дітей в місцях позбавлення волі

Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року у редакції закону від 22 березня 2001 року з подальшими змінами встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної допомоги з урахуванням складу сім’ї, її доходів, віку, стану здоров’я дітей тощо. Передбачена законом державна допомога спрямовується на соціальний захист сімей з дітьми. Сім’єю з дітьми при цьому вважається поєднане родинними зв’язками та зобов’язаннями щодо утримання коло осіб, у якому виховуються рідні, усиновлені діти, а також діти, над якими встановлено опіку та піклування.

Згідно з цим законом призначаються такі види державної допомоги сім’ям з дітьми: допомога у зв’язку з вагітністю та пологами; допомога при народженні дитини (та усиновленні дитини); допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;  допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; допомога на дітей одиноким матерям.

На тренінгу йшла мова про призначення і виплату державної допомоги при народженні дитини жінками в установах пенітенціарної служби України. До 1 квітня 2013 року така допомога не виплачувалась.

1 квітня 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №256 «Про внесення змін до порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», відповідно до якої «у разі перебування дитини разом з матір’ю в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань допомога призначається і виплачується в розмірі, встановленому для першої дитини, шляхом перерахування на відкритий у банківській установі вкладний (депозитний) рахунок дитини на підставі звернення адміністрації слідчого ізолятора або установи виконання покарань за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини».

Бадира В.А. - кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права Інституту права ім.В.Сташиса, юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», розповіла присутнім на тренінгу порядок призначення і виплати державної допомоги жінкам, які народили дітей в місцях позбавлення волі. Вона наголосила на тому, що відповідно до статті 63 Конституції України «засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду», а діти, які народжені в умовах неволі, мають ті ж права, що і діти, які народились на свободі. Відповідно до статті 21 Конституції України «усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах».

Крім того, Бадира В.А. розповіла присутнім на тренінгу жінкам про основні положення Конвенції ООН про права дитини, яка набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.

Засуджені жінки, які народили дітей в установах пенітенціарної служби, під час тренінгу отримали інформацію про умови призначення державної допомоги на дітей; про розміри такої допомоги; про документи, необхідні для її призначення; про те, куди та в які строки необхідно звертатись для її отримання; про умови, за яких виплата допомоги припиняється та поновлюється і т.п.

Наприкінці тренінгу юристи благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» відповіли на численні запитання засуджених жінок.

 

Лепеха А.Г. – директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"