Чернігівський жіночий правозахисний центр » 24 травня 2013 року в Управлінні УМВС України в Чернігівській області в проведенні заняття в системі службової підготовки прийняла участь Алла Лепеха.

24 травня 2013 року в Управлінні УМВС України в Чернігівській області в проведенні заняття в системі службової підготовки прийняла участь Алла Лепеха.

Автор: lepeha_alla от 30-05-2013, 09:14
 (голосів: 0)

Заняття, яке пройшло 24 травня 2013 року в Управлінні УМВС України в Чернігівській області, було присвячене вивченню Європейської конвенції з прав людини.

24 травня 2013 року в Управлінні УМВС України в Чернігівській області в проведенні заняття в системі службової підготовки прийняла участь Алла Лепеха.

Останнє заняття в системі службової підготовки зі співробітниками Управління УМВС України в Чернігівській області, яке відбулось 24 травня 2013 року, було присвячене вивченню історії ухвалення та змісту Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і проводилось з метою недопущення порушення Конвенції, а також фактів катування та жорстокого поводження в діяльності спецпідрозділів органів внутрішніх справ. В проведенні заняття прийняла участь Голова Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області Лепеха А.Г.

Вона розповіла про права, які захищаються Конвенцією: право на життя, на свободу і особисту недоторканість, на справедливий суд, на повагу до приватного та сімейного життя, на шлюб, на ефективний засіб юридичного захисту, на свободу думки, совісті, релігії. Про те, що Конвенція забороняє: катування і нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання, смертну кару, рабство і примусову працю, дискримінацію у здійсненні прав і свобод, які викладені у Конвенції, покарання без закону, вислання особи з території держави, громадянином якої вона є, або позбавлення особи права в’їзду на територію держави, громадянином якої вона є.

Конвенція була вчинена урядами держав – членів Ради Європи 4 листопада 1950 року англійською і французькою мовами, набула чинності 3 вересня 1953 року після її ратифікації країнами-підписантами та здачі на зберігання десяти ратифікаційних грамот. Україна ратифікувала Конвенцію 17 липня 1997 року і для нашої держави вона набула чинності 11 вересня 1997 року.

Конвенція складається з 59 статей та 3 розділів: Права і свободи, Європейський суд з прав людини, Інші положення. Конвенція є міжнародним договором, на підставі якого значна кількість європейських держав домовилися забезпечувати права, викладені у самій Конвенції, а також у Протоколах №№ 1, 4, 6, 7, 12 і 13, ратифікованих окремими державами.

Під час занять мова йшла і про Європейський суд з прав людини, який знаходиться в Страсбурзі. Це міжнародна судова установа, уповноважена розглядати заяви осіб, які скаржаться на порушення своїх прав, передбачених Європейською конвенцією з прав людини та відповідними Протоколами. Він не є апеляційною інстанцією стосовно національних судів і не уповноважений ні скасовувати, ні змінювати їхні рішення.

Крім того, Лепеха А.Г. у своєму виступі зупинилась на функціях національного превентивного механізму, виконання яких покладено на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. У секретаріаті Уповноваженого утворений окремий структурний підрозділ з питань недопущення катувань та інших жорстких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Представником Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму є Бєлоусов Ю.Л.

Працівники органів внутрішніх справ уповноважені державою стояти на захисті прав і свобод громадян.

На жаль, не зменшуються випадки катувань працівниками правоохоронних органів осіб, які підозрюються в учиненні злочину, жорстокого, нелюдського та такого, що принижує людську гідність, поводження з ними.

Про це свідчать звернення до Європейського суду з прав людини наших громадян.

 

Алла Лепеха, директор благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”,

голова Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"