Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » 29 травня 2013 року в Чернігівській виправній колонії пройшов тренінг із засудженими жінками

29 травня 2013 року в Чернігівській виправній колонії пройшов тренінг із засудженими жінками

Автор: lepeha_alla от 2-06-2013, 20:06
 (голосів: 0)

Тренінг «Право на отримання медичної допомоги засудженими та особами, звільненими з місць позбавлення волі» пройшов 29 травня 2013 року в Чернігівській виправній колонії №44, де утримуються неодноразово засуджені жінки.

29 травня 2013 року в  Чернігівській виправній колонії  пройшов тренінг із засудженими жінками

29 травня 2013 року в  Чернігівській виправній колонії  пройшов тренінг із засудженими жінками

Тренінг організований благодійною організацією «Чернігівський жіночий правозахисний центр» в рамках реалізації проекту «Реалізація програми соціальної адаптації та соціального супроводу осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, у Чернігівській області». Він пройшов 29 травня 2013 року в Чернігівській виправній колонії №44, де утримуються неодноразово засуджені жінки.

Тема тренінгу: «Право на отримання медичної допомоги засудженими та особами, звільненими з місць позбавлення волі». Кількість учасників тренінгу – 23. В його роботі прийняли участь: заступник начальника Чернігівської виправної колонії №44, члени Чернігівської міської спостережної комісії, Єлісеєва Світлана Олексіївна - спеціаліст кадрової роботи міськлікарні № 1 управління охорони здоров'я міської ради, Мойсеєнко Анжела В’ячеславівна - голова Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», Мазур Людмила Олесівна - зав. відділом Чернігівського міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.

У відповідності з міжнародними документами медичне обслуговування в установах виконання покарань має надаватися й організовуватися за такими якісними стандартами й високому професійному рівні, що відповідають тим, які використовуються в установах охорони здоров’я поза місцями позбавлення волі.

Відповідно до статті 116 «Медико-санітарне забезпечення засуджених до позбавлення волі» Кримінально-виконавчого кодексу України в місцях позбавлення волі лікувально-профілактична і санітарно-протиепідемічна робота організовується та проводиться відповідно до законодавства про охорону здоров’я. Адміністрація колоній зобов’язана виконувати необхідні медичні вимоги, що забезпечують охорону здоров’я засуджених. Засуджені зобов’язані виконувати правила особистої і загальної гігієни, вимоги санітарії.

Член Чернігівської міської спостережної комісії Єлісеєва С.О. розповіла засудженим про основні положення Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», що стосуються надання медичної та медико-санітарної допомоги особам, звільненим з місць позбавлення волі. Вона наголосила, що у разі відсутності у звільненої особи реєстрації місця проживання або перебування, надання такій особі медичної допомоги здійснюється за направленням суб’єктів соціального патронажу.

Бадира В.А. - кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права Інституту права ім.В.Сташиса, надала засудженим інформацію про те, куди вони можуть звернутись після звільнення з виправної установи у разі виникнення необхідності одержання юридичного консультування. Вона розповіла про порядок одержання первинної та вторинної безоплатної правової допомоги відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Мазур Людмила Олесівна надала засудженим інформацію щодо організації діяльності суб’єктів соціального патронажу.

Мойсеєнко А.В. розповіла присутнім на тренінгу про права людей ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, про основні державні гарантії по реалізації спеціальних прав людей, які живуть з ВІЛ, надання їм медичної допомоги, забезпечення їх антиретровірусними препаратами та лікарськими засобами.

Члени благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» підготували та роздали засудженим, які звільняються в червні-липні 2013 року з Чернігівської виправної колонії №44, роздаткові матеріали.

Наприкінці тренінгу присутні відповіли на запитання засуджених.

 

А.Лепеха, директор БО „ЧЖПЦ”

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"