Чернігівський жіночий правозахисний центр » Конкурс «Я українка!» пройшов в Чернігівській жіночій колонії

Конкурс «Я українка!» пройшов в Чернігівській жіночій колонії

Автор: lepeha_alla от 20-08-2013, 13:26
 (голосів: 0)

19 серпня 2013 року в Чернігівській виправній колонії №44, де відбувають покарання неодноразово засуджені жінки, пройшов конкурс «Я українка!»

Конкурс «Я українка!»  пройшов в Чернігівській жіночій колонії

Конкурс «Я українка!»  пройшов в Чернігівській жіночій колонії

В пункті 2 статті 7 Кримінально-виконавчого кодексу України зазначено, що «засуджені користуються всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, визначених законами України та цим кодексом і встановлених вироком суду».

Відповідно до статті 107 Кримінально-виконавчого кодексу України «Права і обов’язки засуджених до позбавлення волі» засуджені, які відбувають покарання у виді позбавлення волі, мають право в порядку, встановленому цим Кодексом і нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань брати участь в трудовій діяльності. В статті 118 «Залучення засуджених до позбавлення волі до суспільно корисної праці» стверджується, що «засуджені до позбавлення волі повинні працювати в місцях і на роботах, які визначаються адміністрацією колонії» та що «засуджені залучаються до праці, як правило, на підприємствах..».

В Чернігівській виправній колонії №44 функціонує промислове підприємство, де виготовляють швейні вироби: костюми, куртки, штани, халати, рукавиці, матраци, постільну білизну, інше. Але вміють шити і національний одяг.

Національний одяг – це вище поняття, ніж одяг регіональний. Якщо місцевий одяг репрезентує собою тільки одну частину України, то національний одяг – всю Cоборну Україну, націю! Під чужоземним пануванням наш народ зберіг національний одяг – як символ, що його проніс через всі віковічні страждання й утиски, які довелося зазнати від окупантів. Національний одяг, мова, віра, звичаї – все це надійний захист від національного занепаду. Національний одяг – це вияв святкового, врочисто піднесеного настрою. Це культурно-історична спадщина наших славних старокняжих і козацьких часів.

Народний одяг українців — яскраве й самобутнє культурне явище, котре не обмежувалося функціональним призначенням, завжди виступаючи у вигляді упредметнювача духовних традицій народу та його світоглядних уявлень.
Разом з тим народний одяг несе в собі національну символіку та найвиразніший знак національної культури. Статусу національного символу український одяг набув у XVII— XIX ст., бо у побутовій свідомості він ототожнювався із символічною постаттю козака, який здобував волю для України. Основу натільного як чоловічого, так і жіночого одягу складала сорочка різних типів: тунікоподібна, з плечовими уставками, з цільнокроєним рукавом та на кокетці. Сорочки слугували також за вихідний вид одягу: чоловічі — з прямим розрізом ворота, жіночі — з поликами.

До конкурсу «Я українка!» готувались задовго. Засуджені жінки вивчали історію національного одягу, народного одягу українців. Кожне відділення шило свій національний костюм, готували його презентацію.

Журі конкурсу в складі: Квітницького Є.Л. – начальника сектору СВПР управління ДПтСУ в Чернігівській області, Ніколаєнка О.М. – психолога цього управління, Кирієнка А.І. – начальника Чернігівської виправної колонії №44, Білоколоши Ю.В. – заступника начальника установи та Кропиви Г.М. – заступника Чернігівської міської спостережної комісії, юриста благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”, - оцінювало якість виконаних робіт.

В конкурсі прийняли участь 10 команд (10 відділень).

Перше місце виборола команда третього відділення, (капітан команди – Дегтяренко Яна), друге місце посіла команда другого відділення (капітан команди – Тупчик Антоніна), третє місце – десяте відділення (капітан команди – Гірич Ольга).

За виборені перші три місця команди отримали призи. Всі інші учасники – подяку.

 

Г.Кропива, заступник голови Чернігівської міської спостережної комісії

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"