Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Святкування Дня знань в Чернігівській жіночій колонії

Святкування Дня знань в Чернігівській жіночій колонії

Автор: lepeha_alla от 3-09-2013, 10:48
 (голосів: 0)

1 вересня 2013 року засуджених жінок, які відбувають покарання в Чернігівській виправній колонії №44 та будуть здобувати освіту у вечірній школі, привітали з Днем знань та вручили їм подарунки.

Святкування Дня знань в Чернігівській жіночій колонії

Святкування Дня знань в Чернігівській жіночій колонії

Святкування Дня знань в Чернігівській жіночій колонії

 

Вже стало традицією, що кожного року 1 вересня Чернігівську жіночу колонію відвідують представники Чернігівської міської спостережної комісії, благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр». 1 вересня – День знань. Майже немає родини, якої б це свято не торкнулось. Не пройшло воно осторонь і тих людей, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Відповідно до частини 2 статті 125 Кримінально-виконавчого кодексу України, засудженим, які бажають підвищувати свій загальноосвітній рівень, незалежно від віку, створюються умови для самоосвіти, надається можливість навчання в загальноосвітніх навчальних закладах колоній, які створюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Організація загальноосвітнього навчання засуджених здійснюється відповідно до законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Навчальний рік у виправних установах розпочинається, як і у звичайній школі, 1 вересня. У 2013-2014 навчальному році у Чернігівській вечірній загальноосвітній школі №1 буде навчатись 204 засуджених.

День знань - хвилююче свято для всіх. Немає людини, котра не пам’ятає день першого дзвоника, першу вчительку, шкільних товаришів. Офіційно це досить молоде свято: як державне воно святкується лише з 1984 року. Але коріння його сягає значно глибше. За православними канонами 1 вересня святкувався Новий рік. Це було невипадково: з одного боку, вважалося, що саме 1 вересня Бог закінчив створювати світ, а з іншого — 1 вересня означало початок осені та закінчення основних польових робіт, що давало землеробам привід відпочити. Із закінченням польових робіт пов'язаний і вибір 1 вересня як дня початку навчального року, адже раніше сільські жителі становили значну частину населення нашої країни, а тому календар сільськогосподарського життя мав великий вплив на календар життя суспільного. Уперше в СРСР 1 вересня, як єдиний для всієї держави день початку навчання в школі було запроваджено 3 вересня 1935 р.

День знань або, як його ще часто називають, День першого дзвоника — важливе свято для всіх школярів і студентів, а особливо для тих, хто в цей день іде до школи або університету вперше. По всіх школах країни цього дня проходять святкові «лінійки», лунає перший символічний дзвоник до початку занять. Свято це й для вчителів, адже саме завдяки їм здобуваються знання, яким цей день присвячений.

Засуджені жінки, які відбувають покарання в Чернігівській виправній колонії №44 та які сядуть в цьому році за парти з метою отримання середньої освіти, тепло зустріли гостей. Вчителям та гостям подарували квіти. Для присутніх на цьому святі засуджені підготували святковий концерт.

Члени Чернігівської міської спостережної комісії, благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» привітали засуджених з початком нового навчального року та вручили їм подарунки: зошити, ручки, лінійки та інше канцелярське приладдя. Адміністрації колонії подарували сканер.

Кропива Г.М. – юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"