Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Тренінг для засуджених жінок пройшов в Чернігівській жіночій колонії

Тренінг для засуджених жінок пройшов в Чернігівській жіночій колонії

Автор: lepeha_alla от 17-09-2013, 11:01
 (голосів: 0)

11 вересня 2013 року в Чернігівській виправній колонії №44, де утримуються неодноразово засуджені жінки, пройшов тренінг „Основи правового статусу засуджених до позбавлення волі на певний строк”

Тренінг для засуджених жінок пройшов в Чернігівській жіночій колонії

Тренінг для засуджених жінок пройшов в Чернігівській жіночій колонії

Тренінг організований благодійною організацією «Чернігівський жіночий правозахисний центр». В його проведенні взяли участь: Білоколоша Ю.В. - заступник начальника Чернігівської виправної колонії №44, керівники відділень, з яких звільняються засуджені, Кузьміна Л.О. – начальник Чернігівського міського управління юстиції, Марчук І.П. - начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної ради м.Чернігова, Мазур Л.О. - зав. відділом Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей, та молоді, члени благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр».

В ході тренінгу Бадира В.А. - доцент кафедри кримінального права Інституту права ім.В.Сташиса, кандидат юридичних наук, доцент, юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», ознайомила засуджених з основами їх правового статусу, основними правами і обов’язками засуджених та змінами до відповідних статей Кримінально-виконавчого кодексу України, внесеними Законом України №1828 від 21.01.2010 року «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо забезпечення прав засуджених осіб в установах виконання покарань». Відповідно до частини 2 статті 7 Кримінально-виконавчого кодексу України «Засуджені користуються всіма правами людини та громадянина, передбаченими Конституцією України, за винятком обмежень, визначених цим Кодексом, законами України і встановлених вироком суду».

Кузьміна Л.О. – начальник Чернігівського міського управління юстиції познайомила присутніх на тренінгу засуджених з реалізацією, закріпленого статтею 59 Конституції України, права кожного на правову допомогу, та коли ця допомога, відповідно до прийнятого Верховною Радою України Закону України «Про безоплатну правову допомогу», який набрав чинності 09 липня 2011 року, повинна надаватися безоплатно. Крім того, вона розповіла про те, де засуджені після звільнення можуть отримати безкоштовно первинну правову допомогу, а саме про те, що вони можуть звернутися до управлінь юстиції на місцях, в яких за територіальною ознакою в кожному регіоні створені «громадські приймальні». Якщо ж їм потрібна буде допомога кваліфікованого адвоката, то вони можуть звернутись до одного із 27 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які, починаючи з 1 січня 2013 року, створені у всіх обласних центрах України.

З інформацією про умови та порядок оформлення та отримання соціальної допомоги одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям, та особам, які не мають права на пенсію, ознайомила присутніх Марчук І.П. - начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної ради м.Чернігова.

Мазур Л.О. - зав. відділом Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей, та молоді розповіла про перелік послуг, які можуть отримати засуджені жінки віком до 35 років після звільнення, звернувшись до центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді на місцях.

Члени благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» підготували та роздали засудженим, які звільняються у вересні 2013 року з Чернігівської виправної колонії №44, роздаткові матеріали, в яких містились: витяги із Законів України «Про інформацію», «Про адміністративний нагляд», «Про безоплатну правову допомогу», «Про зайнятість населення», «Про доступ до публічної інформації», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк»; із Постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 року №1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії»; адреси суб’єктів соціального патронажу тих регіонів, до яких мають намір повернутися засуджені після звільнення.

Наприкінці тренінгу було здійснено перевірку отриманих знань.

Крім того, учасники тренінгу отримали відповіді на запитання, які стосувались основ правового статусу засуджених до позбавлення.

В рамках реалізації проекту «Реалізація програми соціальної адаптації та соціального супроводу осіб, які звільняються з місць позбавлення волі у Чернігівській області», що здійснюється за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження”, керівник проекту Бадира В.А. вручила керівництву колонії діапроектор та екран.

 

Бадира В.А. – юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"