Чернігівський жіночий правозахисний центр » Фестиваль документального кіно про права людини побував в Чернігівській жіночій колонії та слідчому ізоляторі

Фестиваль документального кіно про права людини побував в Чернігівській жіночій колонії та слідчому ізоляторі

Автор: lepeha_alla от 13-12-2013, 09:33
 (голосів: 0)

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права Х Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS.UA завітав до Чернігівської виправної колонії №44 та Чернігівського слідчого ізолятору

Фестиваль документального кіно про права людини побував в Чернігівській жіночій колонії та слідчому ізоляторі

Фестиваль документального кіно про права людини побував в Чернігівській жіночій колонії та слідчому ізоляторі

Мета цього фестивалю – сприяти підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності, як найвищої цінності, створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни.

Особливу цінність заходи мали у зв’язку з проведенням Всеукраїнського тижня права, а також з відзначенням 10 грудня проголошення Генеральною асамблеєю ООН Загальної Декларації прав людини в 1948 році та святкування Дня прав людини, що відмічається у день прийняття Декларації.

Загалом фільми про права людини на Чернігівщині переглянуло більше півтори тисячі глядачів. Перегляди відбувалися в кінотеатрі ім. Щорса, Чернігівській обласній універсальній бібліотеці ім. В.Г.Короленка, Арт-клубі, Боулінг-клубі «Світлофор», у школах та вишах. Перегляди фільмів супроводжувались обговоренням, дискусіями, громадськими заходами.

04 грудня фільм «Перукарська воля» переглянули засуджені жінки, які відбувають покарання у Чернігівській виправній колонії №44, а 06 грудня - засуджені, залишені для господарського обслуговування в Чернігівському слідчому ізоляторі.

Фільм розповідає про мрії та прагнення Френсіса, одного з найнебезпечніших злочинців Шотландії, який знову й знову прокручує своє життя в голові, перебуваючи за ґратами за вбивство, щодня підстригаючи інших арештантів. Тюрма готується до щорічного змагання з перукарського мистецтва серед ув’язнених. Учасники борються за головний приз. Ми бачимо, що завдяки перукарській справі чимало в’язнів переосмислюють свої вчинки й готуються до життя поза ґратами.

Після перегляду фільму відбулось його обговорення. Особливо вразили засуджених умови утримання засуджених в тюрмах Шотландії. Вони набагато кращі, ніж у нас.

 

Кропива Г.М., юрист Бо «ЧЖПЦ»

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"