Чернігівський жіночий правозахисний центр » В рамках Всеукраїнського тижня права представники благодійної організації відвідали ЗОШ №34 м.Чернігова

В рамках Всеукраїнського тижня права представники благодійної організації відвідали ЗОШ №34 м.Чернігова

Автор: lepeha_alla от 16-12-2013, 18:04
 (голосів: 0)

Алла Лепеха в рамках Всеукраїнського тижня права провела урок права з учнями 8-В класу

В рамках Всеукраїнського тижня права представники благодійної організації відвідали ЗОШ №34 м.Чернігова

В рамках Всеукраїнського тижня права представники благодійної організації відвідали ЗОШ №34 м.Чернігова

З 9 по 13 грудня 2013 року пройшов Всеукраїнський тиждень права. В рамках його проведення на запрошення керівництва ЗОШ №34 Алла Лепеха – директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», регіональний координатор по зв’язках із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, провела урок права у 8-В класі. Вона розповіла про заходи, які проводяться впродовж цього тижня.

Мета Всеукраїнського тижня права - збагатити знання, уміння та навички учнів із питань морально-естетичного спрямування; сприяти формуванню правової свідомості їх особистості; удосконалювати уміння логічно мислити; виховувати доброзичливість, людяність, тактовність, відповідальність.

Заходи тижня спрямовані на поглиблення знань дітей про їх права та обов’язки, що регламентуються головним документом – Конституцією України.

10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини. В цей день ми відзначаємо річницю з дня прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини, одного із основоположних документів у галузі прав людини. Права людини є складним, багатомірним явищем. Уся історія розвитку людського суспільства – це історія боротьби за створення кращих умов для існування людини, за визнання та забезпечення безперешкодної реалізації прав і свобод. Права людини визначають міру свободи особистості, її відносин з суспільством, державою, іншими людьми. Історія людства постійно свідчить про численні порушення цих прав. Друга світова війна змусила міжнародну спільноту замислитись над правами людини і механізмами їх захисту. Створена у 1945 році ООН взяла на себе повноваження щодо закріплення і захисту прав людини. 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини. Подальший розвиток стандарти прав людини отримали в ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН 16 грудня 1966 року Міжнародному пакті про громадянські та політичні права і Міжнародному пакті про економічні, соціальні та культурні права. Ці три акти становлять Міжнародну хартію прав людини. Загальна декларація прав людини містить у собі норми – рекомендації, а Пакти – норми поведінки, які є міжнародними договорами і вважаються обов’язковими для держав, що приєдналися до них. Україна є серед країн, що ратифікували Пакти. На основі цих документів склалася система міжнародних актів про права людини. В 1950 році ООН заснувала День прав людини, що відмічається у день прийняття Загальної декларації прав людини.

Загальна декларація була прийнята у вигляді резолюції Генеральної Асамблеї ООН, закріплені в ній норми мають рекомендаційний характер. Тобто, вони бажані, але не обов’язкові для держав – членів ООН. Але все ж, оцінюючи юридичне значення і силу положень Декларації, слід зазначити, що саме проголошені в Загальній декларації основні права і свободи розглядаються сьогодні більшістю країн як юридично обов’язкові договірні норми. На Декларацію часто посилаються при тлумаченні національного законодавства з прав людини, а також у судовій практиці. Вміщені в Декларації принципи і норми постійно розвиваються і уточнюються у процесі укладення нових міжнародних угод. Завдяки міжнародному визнанню норм Загальної декларації в конституціях більше ніж 120 країн світу перелік, зміст і припустимі обмеження прав і свобод, які містяться в Декларації, перетворилися на загальновизнані звичаєві норми міжнародного права, тобто на міжнародні стандарти прав людини, яких мають дотримуватися всі країни світу. Нині Конституція України – основний Закон нашої держави – увібрала фундаментальні положення Декларації, зокрема – про верховенство прав людини, рівність і непорушність прав, права людини на свободу і особисту недоторканість, на достатній рівень життя тощо.

Алла Лепеха познайомила учнів з особливостями адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"