Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Тренінг „Право на освіту. Перспективи розвитку дистанційної освіти в місцях позбавлення волі”

Тренінг „Право на освіту. Перспективи розвитку дистанційної освіти в місцях позбавлення волі”

Автор: lepeha_alla от 30-06-2011, 15:55
 (голосів: 0)

23 червня в Чернігівській виправній колонії, де утримуються неодноразово засуджені жінки, пройшов тренінг „Право на освіту. Перспективи розвитку дистанційної освіти в місцях позбавлення волі” в Чернігівській виправній колонії.

В ході тренінгу засуджені жінки ознайомились з основами міжнародного та національного законодавства про право на отримання освіти, з перспективами розвитку дистанційної освіти в місцях позбавлення волі.

Тренінг „Право на освіту. Перспективи розвитку дистанційної освіти в місцях позбавлення волі”

В ході тренінгу Бадира В.А. – к.ю.н., доцент кафедри кримінального права Інституту права ім.В.Сташиса, ознайомила засуджених з основними положеннями Міжнародних стандартних правил поводження з в’язнями та Європейських пенітенціарних правил про право на освіту. Відповідно до міжнародних стандартів засудженим має бути забезпечена можливість подальшого навчання в місцях позбавлення волі. Навчання пов’язується з діючою в країні системою освіти та професійного навчання, що дає можливість після звільнення засуджених без перешкод продовжувати своє навчання та професійну підготовку.

Особливу увагу варто приділяти освіті молодих засуджених, а також в’язнів з особливими потребами.

Юрист благодійної організації Яковлева Д.В. зупинилася на питаннях отримання освіти засудженими відповідно до національного законодавства. Відповідно до ч.3 ст.6 Кримінально-виконавчого кодексу України основними засобами виправлення і ресоціалізації засуджених є встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), суспільно корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив. Загальноосвітнє навчання засуджених до позбавлення волі розвиває їх загальний кругозір, підвищує рівень інтелекту та цивілізованості, адаптує особистість до життя в суспільстві, профілактує таким чином вчинення ними повторних злочинів.

Відповідно до ч.2 ст.125 Кримінально-виконавчого кодексу України, засудженим, які бажають підвищувати свій загальноосвітній рівень, незалежно від віку, створюються умови для самоосвіти, надається можливість навчання у загальноосвітній школі чи консультативному пункті при виправній установі.

Відповідно до ч.1 ст.126 Кримінально-виконавчого кодексу України організація загальноосвітнього навчання засуджених здійснюється відповідно до положень законів України "Про освіту" (1060-12), "Про загальну середню освіту" (651-14) та в порядку , встановленому Кабінетом Міністрів України.

Навчальний рік у виправних установах розпочинається, як і у звичайній школі, 1 вересня. У 2010-2011 навчальному році у Чернігівській вечірній /змінній/ загальноосвітній школі №1 навчалось 190 засуджених.

Заняття проводили дванадцять педагогів згідно затвердженого навчального плану та розкладу занять з шістнадцяти предметів. Навчання проходили у 3-х облаштованих класах:

- у класі літератури (література, мова, географія, суспільствознавство);

- у класі інформатики, де встановлені комп'ютери проводяться заняття з інформатики, математики, фізики, креслення;

- у класі народознавства, де вивчають народні звичаї та релігійні обряди, додатково займаються народними ремеслами.

В ході тренінгу засуджені були ознайомлені з перспективами розвитку дистанційної освіти в місцях позбавлення волі.

При підведенні підсумків тренінгу, засуджені отримали відповіді на запитання, які стосувалися гарантій їх права на освіту.

Алла Лепеха, директор благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"