Чернігівський жіночий правозахисний центр » Члени організації моніторили виборчий процес в пенітенціарних закладах міста

Члени організації моніторили виборчий процес в пенітенціарних закладах міста

Автор: lepeha_alla от 31-05-2014, 10:59
 (голосів: 0)

Моніторинг дотримання виборчого законодавства в пенітенціарних закладах міста здійснювали члени благодійної організації.

Члени організації моніторили виборчий процес в пенітенціарних закладах міста

Члени організації моніторили виборчий процес в пенітенціарних закладах міста

Члени організації моніторили виборчий процес в пенітенціарних закладах міста

Члени організації моніторили виборчий процес в пенітенціарних закладах міста

Позачергові вибори Президента України відбулися 25 травня 2014 року.

Виборчі права громадян, які тимчасово обмежені в пересуванні, гарантуються міжнародними документами та національним законодавством.

Так, у Загальній декларації прав людини записано, що воля народу повинна виявлятися у періодичних і нефальсифікованих виборах, що мають проводитись згідно з загальним і рівним виборчим правом шляхом таємного голосування або ж через інші рівнозначні форми, що забезпечують свободу голосування.

Відповідно до Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, а право голосу на виборах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років.

Відповідно до кримінально-виконавчого законодавства України засуджені користуються всіма правами людини та громадянина, передбаченими Конституцією України, за винятком обмежень, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, законами України і встановлених вироком суду.

Закон України «Про вибори Президента України» передбачає створення у виправних колоніях та слідчих ізоляторах спеціальних виборчих дільниць: «Спеціальні виборчі дільниці призначені для організації та проведення голосування виборців у стаціонарних закладах охорони здоров’я, на суднах, які перебувають у день виборів у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах та інших місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування. Спеціальні виборчі дільниці утворюються за місцем розташування відповідних закладів чи установ».

На спеціальній виборчій дільниці, утвореній в Чернігівській виправній колонії, проголосувало 519 осіб, із яких найбільше голосів відділи за Тимошенко Ю.В. – 291, за Порошенка П.О. - 99, за Ляшка О.В. - 30, за Тігіпка С.Л.- 25, недійсними визнані 18 бюлетенів.

На спеціальній виборчій дільниці, утвореній в Чернігівському слідчому ізоляторі, проголосувало 239 осіб, із яких найбільше голосів відділи за Тимошенко Ю.В.-113, за Порошенка П.О. -58, за Ляшка О.В. - 34, недійсними визнано 10 бюлетенів.

Вибори пройшли організовано, без порушень виборчого законодавства.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"