Чернігівський жіночий правозахисний центр » Тренінг з неповнолітніми, які мають проблеми з законом

Тренінг з неповнолітніми, які мають проблеми з законом

Автор: lepeha_alla от 19-09-2014, 12:14
 (голосів: 0)

Заняття з неповнолітніми, які перебувають на обліку в Чернігівському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції, пройшло 16 вересня 2014 року.

Тренінг з неповнолітніми, які мають проблеми з законом

Тренінг з неповнолітніми, які мають проблеми з законом

16 вересня 2014 року відбувся тренінг з неповнолітніми, які перебувають на обліку в Чернігівському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції. Мета тренінгу - об’єднати зусилля представників органів влади, міського самоврядування та громадськості в питаннях вдосконалення організації профілактичної роботи з неповнолітніми групи ризику.

Проблема злочинності неповнолітніх на всіх етапах розвитку суспільства, в тому числі сьогодення, є високо актуальною, незалежно від форми державного правління та форми державного устрою. Не є тут винятком і сучасне українське суспільство. Адже мова йде про ту частину суспільства, яку воно зобов’язане підтримувати, - а саме неповнолітніх. Обов’язком держави є забезпечити фізичне, психічне та моральне здоров’я підростаючого покоління, його виховання, та підготовку до виконання своєї суспільної ролі за природним законом зміни поколінь.

Захист прав та забезпечення потреб неповнолітніх групи ризику в Україні становить собою комплексну міжгалузеву проблему, на врегулювання якої спрямований перелік законодавчих актів, що належать до конституційного, сімейного, адміністративного, кримінального, кримінально-процесуального, кримінально-виконавчого та інших галузей права.

Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх знайшли своє відображення в 15-му розділі Кримінального кодексу України «Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх». Новий Кримінальний процесуальний кодекс України, враховуючи особливості розвитку неповнолітніх, главою 38 передбачив кримінальне провадження щодо неповнолітніх, де на законодавчому рівні визначив порядок кримінального провадження щодо неповнолітніх, обставини, що підлягають встановленню в кримінальному провадженні, а також порядок застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх, які не досягли віку кримінальної відповідальності.

Законодавець окремою главою у Кримінально-виконавчому кодексі України виділив особливості відбування покарання у виді позбавлення волі неповнолітніми.

 

Всі зусилля в ході заняття були спрямовані на виявлення причин, які сприяли асоціальній поведінці засуджених неповнолітніх, виховання у них поваги до норм законів, формування поваги до моральних норм суспільства, усунення причин, які можуть привести до повторного скоєння правопорушення.

Неповнолітнім було роз’яснено їх права, свободи та обов’язки, виходячи із міжнародного законодавства, Конституції України, адміністративного, кримінального, кримінально-процесуального, кримінально-виконавчого права.

В тренінгу прийняли участь регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Лепеха Алла Григорівна, старший інспектор Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції Василенко Юлія Андріївна, співробітник відділу соціальної роботи Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Яковенко Ніна Борисівна, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права Інституту права імені В.Сташиса, юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Бадира Валентина Андріївна, голова правління Чернігівського міського об’єднання інвалідів «Шанс» Федорова Світлана Віталіївна з волонтерами.

Алла Лепеха, директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"