Чернігівський жіночий правозахисний центр » 09 жовтня 2014 року в загальноосвітній школі №19 відбувся тренінг на правову тематику

09 жовтня 2014 року в загальноосвітній школі №19 відбувся тренінг на правову тематику

Автор: lepeha_alla от 11-10-2014, 10:17
 (голосів: 0)

Ознайомлення учнів з особливостями кримінальної та адміністративної відповідальності

09 жовтня 2014 року в загальноосвітній школі №19 відбувся тренінг на правову тематику

09 жовтня 2014 року в загальноосвітній школі №19 відбувся тренінг на правову тематику

На сьогоднішній день проблема правопорушень неповнолітніх є і залишається однією з гострих проблем українського суспільства. За статистичними даними на сьогодні злочинність неповнолітніх має таку структуру: злочини, пов’язані з наркотиками – 2,8 %; хуліганство – 6,2 %; крадіжки – 70,5 %; злочини проти життя та здоров’я – 2,1 %; інше – 9,4 %. Злочинність серед молоді все більше набуває групового характеру. Кількість законопорушень, учинених групами, становить понад 70 %. Щодня підлітки в Україні вчиняють понад 100 злочинів, у тому числі одне вбивство або злочин із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, одне зґвалтування, два-три розбійні напади, вісім пограбувань, сімдесят крадіжок приватного та державного майна.

Причини й умови скоєння злочинів неповнолітніми загалом такі самі, що й зумовлюють злочинність дорослих. Це такі самі негативні явища і процеси, що відбуваються у суспільстві на макро- та мікрорівні: незнання закону, негативний вплив оточення, важкий соціально-економічний розвиток держави... Але з урахуванням особи неповнолітнього вони мають певну специфіку, що пов’язана з особливостями соціально негативних потреб та інтересів неповнолітніх правопорушників. Найхарактернішими властивостями неповнолітніх є їх бажання утвердитись, романтизм, почуття ліктя (згрупованість), інтерес до забороненого «плоду» та інше. Дорослі покликані допомагати молоді розвиватись у позитивному напрямі, блокуючи напрямки, що мають яскраво виражений негативний характер. Це означає, що потрібен послідовний процес виховання підлітка в сім’ї, школі, на виробництві. Неповнолітній, який одного разу помилився, зовсім не обов'язково стане закоренілим злочинцем, і наше завдання – допомогти йому стати повноправним членом суспільства.

Удосконалення попередження злочинності неповнолітніх є нагальною проблемою сучасності, що потребує комплексного вирішення.

09 жовтня 2014 року до учнів загальноосвітньої школи №19 завітали гості: регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Лепеха Алла Григорівна, провідний спеціаліст сектору правової роботи, правової освіти, нормативно-правових актів та систематизації законодавства Головного управління юстиції у Чернігівській області Петухова Наталія Юріївна, старший дільничний інспектор міліції ВДІМ ЧМВ УМВС України в Чернігівській області, капітан міліції Матвієнко В’ячеслав Олександрович, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права Інституту права імені В.Сташиса, юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Бадира Валентина Андріївна та адвокат Даніч Олександр Сергійович.

В ході тренінгу у доступній для дітей формі познайомили їх з основами кримінально-правового захисту прав і законних інтересів неповнолітніх в національному законодавстві, порядком притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності. Головне завдання, яке ставили перед собою тренери - надати учням правові знання, які змогли б перетворитися в особисті переконання учнів та сформувати на основі цих знань правослухняну, толерантну поведінку в суспільстві. Крім того, гості намагались не тільки озброїти учнів знаннями щодо адміністративної та кримінальної відповідальності, а також ставили за мету засвоєння школярами знань щодо своїх прав в сім’ї, школі, суспільстві, та вміння їх захистити. З учнями 9-А класу було проведено вікторину на правову тематику. Діти отримали подарунки.

Алла Лепеха – директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"