Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Круглий стіл, присвячений обговоренню питань проведення виборів в «місцях несвободи», відбувся 14 жовтня в приміщенні прес-клубу «Чиста політика»

Круглий стіл, присвячений обговоренню питань проведення виборів в «місцях несвободи», відбувся 14 жовтня в приміщенні прес-клубу «Чиста політика»

Автор: lepeha_alla от 20-10-2014, 11:54
 (голосів: 0)

Про проблемні питання підготовки та проведення виборів 26 жовтня 2014 року в «місцях несвободи» говорили під час проведення круглого столу.

Круглий стіл, присвячений обговоренню питань проведення виборів в «місцях несвободи», відбувся 14 жовтня в приміщенні прес-клубу «Чиста політика»

14 жовтня 2014 року в приміщенні прес-клубу «Чиста політика» відбувся круглий стіл, на якому відбулось обговорення практичних аспектів підготовки та проведення парламентських виборів 26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях Чернігівської області, а також сприяння вільному та прозорому волевиявленню соціально та інформаційно ізольованих виборців, в тому числі тих, які голосуватимуть в пенітенціарних, медичних та соціально-медичних установах Чернігівської області. В роботі круглого столу прийняли участь представники органів влади, адміністрацій установ, при яких створені спеціальні виборчі дільниці, виборчих комісій, Канадської місії спостереження за виборами CANEOM, тощо.

Організаторами круглого столу виступили: регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, Чернігівське обласне відділення ВГО «Комітет виборців України».

26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях Чернігівської області буде проводитись моніторинг дотримання прав виборців, які голосуватимуть під час позачергових виборів народних депутатів України.

Як зазначив у своєму виступі Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, основною метою моніторингу є установи, які за міжнародним законодавством підпадають під визначення «місця несвободи». Специфіку даних місць та осіб, які там перебувають, визначають три критерії: особи там перебувають за рішенням судового або адміністративного органу, вони знаходяться під частковою або повною опікою держави, позбавлені волі або обмежені в свободі пересування. Це – пенітенціарні установи, зокрема установи виконання покарань, слідчі ізолятори, а також медичні заклади, зокрема, психоневрологічні лікарні, при яких створюються спеціальні виборчі дільниці. Також під цю категорію підпадають соціально-медичні заклади, такі як геріатричні пансіонати, які не є спеціальними виборчими дільницями, але в них виборці знаходяться в досить вразливих умовах.

Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха у своєму виступі зупинилась на специфіці проведення виборів в пенітенціарних установах Чернігівської області. На Чернігівщині на сьогоднішній день функціонують шість установ виконання покарань, в яких знаходяться більше 2 тисяч засуджених та ув’язнених осіб. Кожна установа має свою специфіку, а тому й підхід до організації процесу волевиявлення різниться і потребує особливої уваги.

Олена Кисельова, колишній начальник Чернігівської жіночої виправної колонії №44, вважає, що в передвиборчий період в подібних установах особливу увагу слід приділяти не агітації, а просвітницькій роботі: як голосувати, адже саме через незнання процедури голосування засудженими, а часом і членами виборчих комісій, й фіксується велика кількість порушень під час виборів.

Про необхідність вивчення виборчого законодавства головами та членами комісій говорив і член окружної виборчої комісії № 205 Сергій Соломаха.

Микола Романов, директор Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних, у своєму виступі зупинився на особливостях голосування осіб, які зареєстровані в цьому закладі, серед яких й вимушені переселенці зі сходу країни. Близько 400 осіб наразі зареєстровані за адресою Центру та мають право голосувати, хоча і лише за партійними списками, однак виникають труднощі в заохоченні їх до волевиявлення.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"