Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » З метою надання правової допомоги неповнолітнім, які відбувають міру покарання в Прилуцькій виховній колонії, цю установу відвідали юристи благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”

З метою надання правової допомоги неповнолітнім, які відбувають міру покарання в Прилуцькій виховній колонії, цю установу відвідали юристи благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”

Автор: lepeha_alla от 25-07-2011, 20:58
 (голосів: 0)

 

 

Прилуцьку виховну колонію відвідали члени благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”. Вони ознайомились з умовами утримання неповнолітніх та надали їм правову допомогу.

З метою надання правової допомоги неповнолітнім, які  відбувають міру покарання  в Прилуцькій виховній колонії, цю установу відвідали юристи благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”

З метою надання правової допомоги неповнолітнім, які  відбувають міру покарання  в Прилуцькій виховній колонії, цю установу відвідали юристи благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”

У вересні цього року ми будемо відзначати 20-річчя ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини (Україна її ратифікувала 27 вересня 1991 року). В статті 40 цієї Конвенції записано про те, що кожна дитина, яка порушила кримінальне законодавство, повинна мати певні гарантії.

Злочинність неповнолітніх, в більшій мірі, ніж злочинність дорослих, становить патологічне неприпустиме явище. В той же час, встановивши винність підлітка, державні органи прагнуть застосувати примусові заходи, забуваючи, що караючи його, вони тим самим принижують його власну гідність, що є непоправною втратою у вихованні. Виховання таких підлітків не можна ставити тільки під контроль представників влади, органів внутрішніх справ. Втручання держави у вирішення життєвих проблем неповнолітніх не завжди є виправданим.

Відповідно до Європейських пенітенціарних правил засуджені мають право на отримання правової допомоги. Обов’язком адміністрації пенітенціарних установ є надання можливості для доступу до такої допомоги та інформування засуджених про організації, які надають безкоштовну правову допомогу.

Засуджені мають право користуватися послугами юриста, як за свій рахунок, так і через систему безкоштовної правової допомоги. Європейські пенітенціарні правила передбачають конфіденційність консультацій з правових питань з юристами. Засудженим відповідно до цих Правил надається доступ до документів, які стосуються процесуальних дій щодо них, або можливість тримати такі документи у себе.

Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу, яка надається у випадках, передбачених законом, безоплатно і кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Відповідно до пункту 2 статті 8 Кримінально - виконавчого кодексу України кожному засудженому гарантується право на правову допомогу.

Члени благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр” вже багато років надають правову допомогу засудженим та звільненим з місць позбавлення волі особам. Цього разу з метою надання правової допомоги неповнолітнім засудженим вони відвідали Прилуцьку виховну колонію. В колонії відбувають покарання 128 неповнолітніх.

До представників благодійної організації вони звернулись з таких питань: про основні положення проекту Закону України «Про амністію», отримання паспорту, збереження за засудженими житла, сплати батьками аліментів, особливостей реєстрації шлюбу в місцях позбавлення волі неповнолітніми та порядку визнання ними батьківства, інших.

Всім їм була надана кваліфікована юридична допомога.

Правова допомога неповнолітнім, які відбувають покарання в установах виконання покарань, вкрай необхідна, бо вона сприяє формуванню у них правової культури, виробленню вміння користуватися правовим інструментарієм у практичній діяльності, забезпечить їм правову захищеність в майбутньому, допоможе швидше адаптуватись до умов на волі.

Враховуючи вимоги Мінімальних стандартних правил ООН (Пекінські правила), необхідно спрямовувати роботу всіх суспільних інституцій на попередження злочинності серед неповнолітніх, стимулювання соціальної інтеграції малолітніх правопорушників в нормальне життя, розробку спеціальних виховних програм для молоді, яка має серйозні конфлікти з законом.

Для забезпечення кожному неповнолітньому рівних можливостей повернення в суспільство його повноправним членом необхідно об’єднувати зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, міліції, пенітенціарної служби, залучати до цього процесу представників НУО та громади в цілому.

 

Г.Кропива – юрист благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”,

заступник міської Чернігівської обласної спостережної комісії

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"