Чернігівський жіночий правозахисний центр » Наприкінці жовтня відбувся тренінг з керівниками кримінально-виконавчих інспекцій Чернігівської області

Наприкінці жовтня відбувся тренінг з керівниками кримінально-виконавчих інспекцій Чернігівської області

Автор: lepeha_alla от 4-11-2014, 11:32
 (голосів: 1)

Тренінг зі спеціалістами кримінально-виконавчих інспекцій Чернігівської області та представниками НДО відбувся 30 жовтня 2014 року

Наприкінці жовтня відбувся тренінг з керівниками кримінально-виконавчих інспекцій Чернігівської області

Наприкінці жовтня відбувся тренінг з керівниками кримінально-виконавчих інспекцій Чернігівської області

Наприкінці жовтня відбувся тренінг з керівниками кримінально-виконавчих інспекцій Чернігівської області

 30 жовтня 2014 року в приміщенні «Навчально-методичного центру» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбувся тренінг з керівниками кримінально-виконавчих інспекцій Чернігівської області та представниками НДО.

В його проведенні прийняли участь регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»  Лепеха Алла Григорівна,  кандидат психологічних наук, старший викладач, доцент кафедри педагогіки та психології Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України Мірошниченко Оксана Миколаївна, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права Інституту права імені Володимира Сташиса Бадира Валентина Андріївна, керівники кримінально-виконавчих інспекцій та представники НДО Чернігівської області. 

Тренінг був присвячений проблемам попередження правопорушень серед молоді.

В Конвенції про права дитини, яка набула чинності в Україні 27 вересня 1991 року,  говориться про те, що кожна дитина, яка порушила кримінальне законодавство, повинна мати певні гарантії.  До проблеми злочинності серед неповнолітніх треба підходити, враховуючи їх індивідуальні особливості, потреби, необхідність особливого підходу в ставленні до них, а також індивідуального ставлення, яке повинно ґрунтуватись на принципах, закріплених в Конвенції про права дитини. Система покарань неповнолітніх повинна бути спрямована на  їх виховання, соціальну інтеграцію. Враховуючи вимоги Мінімальних стандартних правил ООН (Пекінські правила), необхідно спрямовувати роботу всіх суспільних інститутів на попередження злочинності серед неповнолітніх, стимулювання соціальної інтеграції малолітніх правопорушників в нормальне життя.

Враховуючи біологічні, психологічні, соціальні особливості неповнолітніх, кримінальне законодавство України передбачає норми, спрямовані на забезпечення їх посиленого захисту від злочинних посягань.

Разом з посиленням кримінально-правового захисту неповнолітніх закон встановлює певні особливості притягнення неповнолітніх до відповідальності, призначення покарання та звільнення.

При призначенні судом неповнолітньому покарання у виді арешту або позбавлення волі, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, суд, дійшовши висновку про можливість виправлення засудженого без застосування тюремного покарання, ухвалює рішення про його звільнення від відбування призначеного покарання при умові, якщо він потягом призначеного судом іспитового строку (від 1 до 2 років) не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки. Суд може зобов’язати неповнолітнього попросити публічно або в іншій формі пробачення у потерпілого, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з’являтися для реєстрації до кримінально-виконавчої інспекції, пройти курс лікування від наркоманії та алкоголізму, або захворювання, що становить небезпеку для інших осіб.

Крім того, суд своїм рішенням може покласти на окрему особу за її згодою або на її прохання обов’язок наглядати за неповнолітнім, який звільняється з випробовуванням та проводити з ним профілактичну та виховну роботу.

Якщо при виконанні покарання, призначеного неповнолітньому, у виді громадських чи виправних робіт у Кримінально-виконавчому кодексі України проведення індивідуально-профілактичної роботи за місцем проживання, на законодавчому рівні покладається на органи внутрішніх справ, то щодо неповнолітніх, які звільнені з випробуванням, роль органів внутрішніх справ визначена тільки в спільному наказі Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства внутрішніх справ № 270/1560 від 19.12.2003 року. В ньому зазначено, що працівники органів внутрішніх справ можуть залучати до роботи з неповнолітніми працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, а також представників об’єднань громадян, благодійних та громадських організацій.

 Частина із осіб, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчих інспекціях,  не дотримуються  норм моралі і закону, забуваючи про те, що засудженого, якого звільнено відвідбування покарання з випробуванням і який не виконує покладені на нього обв’язки, або систематично вчинює правопорушення, що тягне за собою адміністративні стягнення і свідчить про не бажання стати на шлях виправлення,  суд може направити  для відбування призначеного покарання в місця позбавлення волі, а в разі вчинення ним протягом іспитового строку нового злочину, він може бути засудженим до реального позбавлення волі. 

Проблеми роботи з неповнолітніми групи ризику; тими, що скоїли злочини, та які перебувають на обліку в кримінально-виконавчих інспекціях Чернігівської області; необхідність об’єднання зусиль представників органів влади, міського самоврядування та громадськості в питаннях попередження правопорушень серед неповнолітніх групи ризику,   профілактики девіантної поведінки серед неповнолітніх, обговорювались в ході проведення тренінгу.

Тренінг пройшов за ініціативи благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» та за фінансової підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччина.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"