Чернігівський жіночий правозахисний центр » Візит до Домницького виправного центру

Візит до Домницького виправного центру

Автор: lepeha_alla от 18-11-2014, 10:53
 (голосів: 0)

14 листопада 2014 року до Домницького виправного центру завітали представники Головного управління юстиції в Чернігівській області, обласної спостережної комісії та регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Чернігівській області.

Візит до Домницького виправного центру

Візит до Домницького виправного центру

Візит до Домницького виправного центру

Відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу України виправні центри відносяться до кримінально-виконавчих установ відкритого типу і виконують покарання у виді обмеження волі стосовно осіб, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості, а також засуджених, яким даний вид покарання призначено відповідно до статей 82, 389 Кримінального кодексу України.

Стаття 82 Кримінального кодексу України «Заміна невідбутої частини покарання менш м’яким» передбачає, що «особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м’яким покаранням…», якщо «…засуджений став на шлях виправлення» та фактично відбув певний строк покарання, визначений цією статтею.

Статтею 389 Кримінального кодексу України передбачено, що у виправних центрах можуть відбувати покарання особи за ухилення від сплати штрафу або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю особою, засудженою до цих видів покарань, а також за ухилення від відбування громадських чи виправних робіт особою, засудженою до цього покарання.

На момент відвідування Домницького виправного центру в ньому перебувало менше ста осіб. Головною причиною зменшення кількості засуджених стало прийняття Верховною Радою України Закону України «Про амністію в 2014 році», який діяв з 19 квітня 2014 року включно до 19 липня цього року.

Заступник начальника Головного управління юстиції в Чернігівській області, член Чернігівської обласної спостережної комісії Володимир Бобруйко та регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха познайомились з умовами відбування покарання засудженими у виправному центрі. Відвідали кімнати для короткострокових та тривалих побачень, приміщення, де тримаються новоприбулі особи до виправного центру, дисциплінарний ізолятор, виробничі приміщення. Побесідували з особами, які представлені до заміни невідбутої частини покарання більш м’яким та до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання.

 

Алла Лепеха

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"