Чернігівський жіночий правозахисний центр » Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівській ВК№44

Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівській ВК№44

Автор: lepeha_alla от 3-12-2014, 10:57
 (голосів: 0)

01 грудня 2014 року в Чернігівській виправній колонії №44 відбувся показ документального кіно про права людини.

Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівській ВК№44

Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівській ВК№44

Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівській ВК№44

Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівській ВК№44

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA» проводиться щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Тема фестивалю 2014-го року особлива, пов'язана з Євромайданом, та відкрита фільмом «Євромайдан. Чорновий монтаж».

По завершенню DOCUDAYS UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю. Головна мета Фестивалю — сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини. Засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем “звичайної” людини та сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності. Заснований у 2003 році як «Дні документального кіно про права людини. Український контекст». Перші роки свого існування фестиваль спеціалізувався виключно на фільмах правозахисної тематики, з дискусіями за участі відомих громадських діячів. У 2008 році DOCUDAYS UA вперше включив до своєї програми креативну документалістику, створивши окремий конкурс DOCU/ЖИТТЯ. Тема фестивалю 2014-го року особлива, пов'язана з Євромайданом, та відкрита фільмом «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Сьогодні DOCUDAYS UA — найбільший міжнародний фестиваль документального кіно в Україні.

В Чернігівській області покази документального кіно про права людини в рамках Мандрівного фестивалю відбудуться з 1 по 12 грудня.

01 грудня 2014 року Мандрівний фестиваль завітав до Чернігівської виправної колонії №44. Перед показом документального кіно про права людини перед засудженими виступили: заступник начальника Головного управління юстиції в Чернігівській області, член Чернігівської обласної спостережної комісії, Володимир Бобруйко, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха та юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», заступник голови Чернігівської міської спостережної комісії Кропива Г.М.

Засудженим жінкам показали фільм «Ув’язнені». Події фільму відбуваються у жіночій тюрмі «Неве Тірца», що розташована у центральній частині Ізраїлю. Очима трьох героїнь – іудейки, мусульманки і християнки - глядачі фільму спостерігають дворічну історію взаємин співкамерниць, а також стосунків жінок і тюремної охорони. В межах крихітних камер досліджується етнічна різноманітність. Ці жінки відгороджені й закриті від суспільства, а також від самих себе. Міцні й водночас уразливі відносини між ув’язненими і персоналом тюрми, а також стосунки в’язнів між собою сповнені загальною недовірою і, разом з тим, взаємоповагою.Після показу фільму проведено його обговорення.

 

Григорій Кропива

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"