Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Школярів навчали основам правових знань та толерантної поведінки

Школярів навчали основам правових знань та толерантної поведінки

Автор: lepeha_alla от 8-12-2014, 20:42
 (голосів: 0)

05 грудня 2014 року в загальноосвітній школі №19 відбувся тренінг на правову тематику.

Школярів навчали основам правових знань  та толерантної поведінки

Школярів навчали основам правових знань  та толерантної поведінки

Школярів навчали основам правових знань  та толерантної поведінки

Школярів навчали основам правових знань  та толерантної поведінки

Інтеграція України до міжнародної спільноти вимагає дотримання міжнародних стандартів у сфері забезпечення прав дітей та запровадження ефективної системи запобігання правопорушенням.

Проблема злочинності неповнолітніх за всіх часів і зараз є високо актуальною для будь-якого суспільства. Не є тут винятком і сучасне українське суспільство.

Боротьба зі злочинністю неповнолітніх — одна з центральних проблем боротьби зі злочинністю загалом. Показники злочинності неповнолітніх відбивають певною мірою ситуацію в суспільстві загалом, причому не тільки й можливо не так сьогодні, як завтра, післязавтра, тобто в майбутньому.

Злочинність неповнолітніх є самостійною кримінологічною проблемою, оскільки відрізняється від злочинності дорослих, що зумовлюється віком злочинців, який знаменує соціально-психологічні особливості цієї категорії і їх статус у суспільстві.

Для більшості сучасних неповнолітніх, що вчинили злочини, характерне перебування у сім’ях, які не мають мінімального матеріального достатку. Значна частина їх виросла і сформувалась у неповних сім’ях, переважно, без батька, а кожний 20-й – без обох батьків, як правило, в умовах нестачі батьківської та родинної уваги, підтримки, турботи.

За останні роки зросла частина тих, хто залишив батьківську сім’ю, проживав поза нею, бомжував, перебував у криміногенному середовищі. У батьківських сім’ях та особливо поза ними кожний третій - четвертий майбутній неповнолітній злочинець перебував у алкогольному чи наркотичному середовищі. Переважна частина неповнолітніх, що вчинили злочини, відстають від своїх однолітків не лише за кількістю повних років шкільного навчання, але ще і за його якістю.

З метою попередження вчинення неповнолітніми правопорушень, об’єднання зусиль всіх зацікавлених служб, органів влади та місцевого самоврядування, учбових закладів, представників НУО в проведенні такої роботи, 05 грудня 2014 року до учнів загальноосвітньої школи №19 завітали гості: головний спеціаліст сектору правової роботи, правової освіти, нормативно-правових актів та систематизації законодавства Головного управління юстиції у Чернігівській області Кебець Інна Андріївна, дільничний інспектор міліції ВДІМ ЧМВ УМВС України в Чернігівській області, лейтенант міліції Качура Наталія Михайлівна, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права Інституту права імені В.Сташиса Бадира Валентина Андріївна, юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Кропива Григорій Митрофанович та адвокат Даніч Олександр Сергійович.

В ході тренінгу учнів познайомили з основними положеннями адміністративного, кримінального, кримінально-процесуального та кримінально-виконавчого законодавства про відповідальність неповнолітніх та особливості провадження про злочини неповнолітніх.

Головне завдання, яке ставили перед собою тренери - надати учням правові знання, які змогли б перетворитися в особисті переконання учнів та сформувати на основі цих знань правослухняну, толерантну поведінку в суспільстві. Крім того, гості намагались не тільки озброїти учнів знаннями щодо адміністративної та кримінальної відповідальності, а також ставили за мету засвоєння школярами знань щодо своїх прав в сім’ї, школі, суспільстві, та вміння їх захистити.

З учнями 10-А класу було проведено вікторину на правову тематику. Діти отримали подарунки.

 

Валентина Бадира

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"