Чернігівський жіночий правозахисний центр » Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівському СІЗО

Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівському СІЗО

Автор: lepeha_alla от 8-12-2014, 20:46
 (голосів: 0)

07 грудня 2014 року в Чернігівському слідчому ізоляторі відбувся показ документального кіно про права людини.

Показ документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA»  в Чернігівському  СІЗО

Наприкінці минулого століття на світовому ринку кінофестивалів з’явився новий формат – кінофестивалі про права людини. Фільми, що показуються на фестивалі, відображають фактичний стан з дотримання прав людини, їх порушення або бачення та наміри щодо пошуку шляхів відновлення таких прав. Кінокартини мають форму документального фільму.

В Україні Міжнародний фестиваль «Дні документального кіно про права людини» вперше було організовано спільно з інституціями ООН у 2003 році.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2014 році фестиваль у Києві відвідали 38 200 глядачів. По завершенні Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23-х регіонах України, Криму, міста Севастополь і Київ.

Унікальністю фестивалю є те, що фільми, які демонструються в рамках фестивалю, не мають іншого шансу зустрітися із глядачем в Україні, окрім як в рамках даного фестивалю. Кожен фільм має дозвіл на перегляд тільки в рамках фестивалю, він не може продаватися, копіюватися і демонструватися поза межами фестивалю.

Головна мета Фестивалю — сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини. Засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем “звичайної” людини та сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

В Чернігівській області покази документального кіно про права людини в рамках Мандрівного фестивалю проходять з 1 по 12 грудня.

07 грудня 2014 року Мандрівний фестиваль завітав до Чернігівського слідчого ізолятора.

Засудженим особам, які залишені для господарського обслуговування в слідчому ізоляторі, показали фільм «Ув’язнені». Події фільму відбуваються у тюрмі «Неве Тірца», що розташована у центральній частині Ізраїлю. Про міцні й водночас уразливі відносини між ув’язненими і персоналом тюрми, а також стосунки в’язнів між собою, які сповнені загальною недовірою і, разом з тим, взаємоповагою, йдеться у фільмі.

Після показу фільму проведено його обговорення, в якому прийняв участь юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», заступник голови Чернігівської міської спостережної комісії Кропива Г.М.

 

Григорій Кропива

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"