Чернігівський жіночий правозахисний центр » В рамках «тижня права» міліціонери навчались правам людини

В рамках «тижня права» міліціонери навчались правам людини

Автор: lepeha_alla от 17-12-2014, 22:42
 (голосів: 0)

Заняття в системі службової підготовки зі співробітниками Управління УМВС України в Чернігівській області, яке проходило в рамках «тижня права», було присвячене правам людини.

В рамках «тижня права» міліціонери навчались правам людини

В рамках «тижня права» міліціонери навчались правам людини

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року №815-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня права» в грудні цього року тематичні заходи правового, інформаційного, освітнього та виховного характеру проводяться на підприємствах і установах, в закладах освіти та культури, військових частинах, в правоохоронних органах і т.п.

Тиждень права є чи не наймасштабнішим правовим заходом, який проводиться в Україні. Він узагальнює собою цілу низку соціально-значимих заходів і спрямований на утвердження в Україні правової держави, на підняття рівня правової культури, поваги до найвищих цінностей, які охороняються правом.

Всеукраїнський тиждень права ініційовано 21 травня 2008 року Координаційною радою молодих юристів України, яка є консультативно-дорадчим органом Міністерства юстиції України. Завдяки Указу Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149/2008 Тиждень права має статус державного.

Указом Президента України встановлено започаткувати проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Сьогодні у суспільстві виникає величезний інтерес до права як механізму безконфліктної реалізації своїх інтересів. Правом урегульовуються складні соціальні відносини, забезпечується сталість суспільного розвитку, виховується нове покоління. Для втілення цього в життя необхідно, аби кожна людина була освічена в праві, щоб кожний не лише знав, але й умів застосовувати правові знання.

10 грудня в Україні й в усьому світі відзначається як Міжнародний день прав людини. В цей день була прийняла Загальна декларація прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і  всіх людей.

Цей день є нагадуванням про те, що кожен політик, державний діяч, державний службовець, виконуючи функції, які покладені на нього суспільством, повинен працювати у першу чергу в ім’я людини.

Одним із заходів, які проходили в рамках тижня права в цьому році, стало заняття в системі службової підготовки зі співробітниками Управління УМВС України в Чернігівській області, куди запросили голову Громадської ради при УМВС, регіонального координатора зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, Аллу Лепеху. Вона привітала співробітників міліції з Міжнародним днем прав людини, який відзначається цивілізованим світом на честь проголошеня Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини. Цим документом започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

З прийняттям Декларації людство отримало надію, що починається нова ера – ера сподівань на право кожного бути вільною людиною, жити у світі без насильства, дискримінації, бідності, воєн, екологічних катастроф.

Конституція України – основний Закон нашої держави – увібрала фундаментальні положення Декларації, зокрема – про верховенство прав людини, рівність і непорушність прав, права людини на свободу і особисту недоторканість, на достатній рівень життя тощо.

Черговий рік святкування Міжнародного дня прав людини Україна зустрічає в складних умовах фактичної війни на сході, глибокої фінансово-економічної кризи, що загострює існуючі проблеми забезпечення прав і свобод людини, спричиняє їх масові порушення.

Існує багато проблем в питаннях забезпечення прав і свобод людини в нашій державі. Велика кількість громадян до цього часу не забезпечена мінімальними правами, перебувають за межею бідності, не мають роботи, хоча кожна людина має право на життя, особисту недоторканність, рівність перед законом, право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б гідні людини та її сім'ї умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте та сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті і релігії, справедливий і неупереджений суд.

Хоча досягти перемоги у боротьбі за права і свободи людини можна завжди, не зважаючи на будь-які негаразди: чи йдеться про переселенців, чи про військових, які знаходяться в зоні АТО, чи про малозабезпечену сім’ю, яка не знає, як вижити в такий непростий час. Треба лише займати активну громадянську позицію, бути небайдужим до долі іншої людини і своєї країни і боротися до кінця.

Прийняття Загальної декларації прав людини стало наріжним каменем у побудові системи захисту прав людини.

Працівники органів внутрішніх справ уповноважені державою стояти на захисті прав і свобод громадян.

 

Алла Лепеха

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"