Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Конференція «Дитина, знай свої права»

Конференція «Дитина, знай свої права»

Автор: lepeha_alla от 10-12-2015, 12:36
 (голосів: 0)

Члени благодійної організації прийняли участь в конференції, присвяченій Дню прав людини, яка проводилась в ЗОШ №19 м.Чернігова.

 

Конференція  «Дитина, знай свої права»

 

Конференція  «Дитина, знай свої права»

 

Конференція  «Дитина, знай свої права»

 

10 грудня - Міжнародний день прав людини. В цей день потрібно пам’ятати, що є найбільш вразлива частина нашого суспільства, яка потребує захисту своїх прав та не завжди може сама їх захистити, це – наші діти.

На початку 20 століття права дитини розглядались, в основному, як міри по захисту від рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх, повної влади батьків, економічної експлуатації. У зв'язку з цим Ліга Націй (прообраз ООН) у 1924 році прийняла Женевську декларацію прав дитини.

Після другої Світової Війни, ООН прийняла у 1948 році Загальну декларацію прав людини, в якій зазначалося, що діти повинні бути об'єктом особливого нагляду і допомоги.

У 1959 році ООН прийняла Декларацію прав дитини. Декларація прав дитини 1959 року мала 10 коротких декларативних статей, програмних положень, які призивали батьків, окремих осіб, державні органи, місцеву владу й уряд визнати викладені в ній права свободи й дотримуватися їх. Це були 10 соціальних й правових принципів, які значно вплинули на політику і справи уряду і людей в усьому світі.

Однак декларація (лат. Declaratia - проголошення) - не зобов'язує, не має певної обов'язкової сили, це лише рекомендація. Нові часи, погіршення положення дітей, потребували більш конкретних законів й заходів, міжнародних договорів по захисту і забезпеченню прав дитини.

У 1979-1989 розробляється Конвенція ООН про права дитини. 20 листопада 1989 року Конвенція була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН та набула чинності 2 вересня 1990 року.

26 січня 1990 року, в день відкриття її для підписання, її підписала 61 країна.

Конвенція ратифікована Постановою Верховної Ради України №789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року.

Конвенція - документ високого міжнародного рівня, який має велику обов'язкову силу для тих держав, які його ратифікували.

Норми цієї конвенції діють як складова національного законодавства України з 27 вересня 1991 року, тобто з часу її ратифікації Україною.

Ратифікація Конвенції означає, що уряди беруть на себе зобов'язання забезпечити дитині зростання у безпечних та сприятливих умовах, маючи доступ до високоякісної освіти та охорони здоров'я, а також високий рівень життя.

Конвенція містить повний перелік прав дитини: на життя, на ім'я, на набуття громадянства, на піклування з боку батьків, на збереження своєї індивідуальності, право бути заслуханою у ході будь-якого розгляду, що стосується дитини; право на свободу совісті та релігії; право на особисте та сімейне життя; недоторканість житла; таємницю кореспонденції; право користуватися найдосконалішими послугами системи охорони здоров'я; благами соціального забезпечення; на рівень життя, необхідний для її розвитку; на освіту; на відпочинок; на особливий захист: від викрадень та продажу, від фізичних форм експлуатації, фізичного та психічного насильства, участі у військових діях; право на вжиття державою всіх необхідних заходів щодо сприяння фізичному та психічному відновленню та соціальній інтеграції дитини, яка стала жертвою зловживань або злочину.

У різних державах і регіонах світу Конвенція ООН про права дитини виконується по-різному із врахуванням особливостей та менталітету кожної держави, але об'єднує усі держави по відношенню до дітей, їх поваги, прав та інтересів, турботи і любові.

09 грудня 2015 року у рамках проведення тижня права члени благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» взяли участь у конференції «Дитина, знай свої права», яка проводилася у Чернігівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 19 для учнів 9-11 класів.

До участі у конференції були також запрошені представники Національної поліції Чернігівської області, курсанти 4 курсу Академії Державної пенітенціарної служби, вчителі шкіл міста.

Конференція проходила в декілька етапів, на першому з них до уваги присутніх було представлено відео з результатами опитування учнів школи про те, як вони знають свої права, які вони знають нормативно-правові документи, що захищають права дітей, як реалізуються права дітей. Опитування показало, що учні добре знають свої права, але майже зовсім не володіють знаннями нормативно-правової бази й не знають куди вони можуть звернутися за захистом своїх прав.

На другому етапі було проведено Ток – шоу «Права дитини», яке підготовили учні 11 класу. Під час проведення ток-шоу учні розповідали про права дитини, якими міжнародними документами передбачені права дитини, як здійснюється захист прав дитини у нашій країні, відповідали на запитання, які виникали у залі під час проведення заходу.

На наступному етапі конференції представник Національної поліції у Чернігівській області разом з курсантами Академії Державної пенітенціарної служби розказали учням, які причини призводять до порушення прав дитини, як підліток може спровокувати порушення його прав та яким чином уникнути виникнення неприємних ситуацій.

Головний спеціаліст Головного управління юстиції в Чернігівській області Кебець І.А., під час свого виступу розповіла про основні вимоги сімейного законодавства, які стосуються реалізації права неповнолітніх мати родину та про зміни у Сімейному Кодексі України відносно граничного віку вступу до шлюбу.

Юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Кисельова О.В. під час свого виступу розповіла, куди дитина може звернутися за захистом своїх прав, про роботу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділів опіки та піклування, громадських, правозахисних організацій. Також ознайомила учнів з відповідальністю у разі допущення правопорушень та порушення норм поведінки та прав інших осіб.

 

Олена Кисельова - юрист благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"