Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » 1-3 лютого 2016 року відбулось стратегічне планування діяльності НПМ

1-3 лютого 2016 року відбулось стратегічне планування діяльності НПМ

Автор: lepeha_alla от 9-02-2016, 00:27
 (голосів: 0)

Представників моніторів НПМ Чернігівщини на стратегічному плануванні представляла Алла Лепеха

 

1-3 лютого 2016 року відбулось стратегічне планування діяльності НПМ

 

1-3 лютого 2016 року відбулось стратегічне планування діяльності НПМ

 

У листопаді 2015 року виповнилося 3 роки, як в Україні діє Національний превентивний механізм - незалежний національний орган, створений відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань та жорстокого поводження. Реалізація НПМ покладено на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та здійснюється у форматі «Омбудсман +», що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Секретаріату/регіональними представниками/ координаторами по взаємодії з громадськістю Омбудсмана спільно з громадськими активістами.

Метою діяльності НПМ є регулярний, систематичний моніторинг усіх місць несвободи для попередження тортур та жорстокого поводження.

Загальна кількість осіб, як і число установ в Україні, які за формальними ознаками можуть бути віднесені до місць несвободи, постійно змінюється. В Україні, за останніми даними, 1283573 особи перебували протягом 2014 в 5978 місцях несвободи різного типу.

За 3 роки роботи майже 200 активістів з різних областей України пройшли навчання і отримали статус монітора НПМ.

У грудні 2014 року, під час щорічної зустрічі моніторів НПМ, монітори Валентина Волик, Віра Яковенко, Марина Гоменюк та Олександр Гатіятуллін утворили ініціативну групу спільноти моніторів НПМ, взявши на себе зобов’язання налагодити роботу у Південному, Східному, Західному та Центральному кластерах. У ході кластерних зустрічей з моніторами стало очевидним, що лише близько 100 активістів готові й надалі брати участь у візитах, лише половина з них – на регулярній основі. У деяких областях працює лише один монітор (Запоріжжя, Луганськ) або немає жодного (Хмельницький) при потребі до 10 людей на область.

На Форумі НПМ влітку 2015 року обговорювали проблеми, що виникають у процесі реалізації Національного превентивного механізму в Україні. Сьогодні громадські монітори – той самий «+» НПМ – це активісти з багатьох неурядових організацій та сфер, які мають різний досвід і на волонтерських засадах здійснюють моніторинг місць несвободи у власний вільний час. Під час Форуму постало питання про необхідність подальшої інституціоналізації спільноти моніторів.

З цією метою прийнято рішення про проведення стратегічного планування, яке включатиме установчі збори спільноти моніторів з метою реєстрації Всеукраїнського руху моніторів НПМ «Україна без тортур», що відбудуться 1-3 лютого 2016 року, та побудови стійкої організації, що зосередиться виключно на моніторингу місць несвободи.

Задля забезпечення відкритості, демократичності та легітимності цього процесу ініціативна група розробила процедуру представництва спільноти моніторів НПМ на регіональному рівні.

У Чернігівській області на початок лютого 2016 року налічувалось сім моніторів. Вони делегували представляти спільноту НПМ на стратегічному плануванні від області Аллу Лепеху та участі в установчих зборах спільноти моніторів з метою реєстрації Всеукраїнського руху моніторів НПМ «Україна без тортур».

Стратегічне планування відбулось 1-3 лютого 2016 року.

Установчі збори спільноти моніторів з метою реєстрації Всеукраїнського руху моніторів НПМ «Україна без тортур» не відбулись.

На стратегічному плануванні визначили основні напрямки діяльності спільноти моніторів НПМ на найближчий час:

- співпраця з Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини;

- розвиток та підтримка моніторів НПМ;

- формування суспільного запиту на попередження тортур та неналежного поводження в місцях несвободи в Україні.

Вибрали ініціативну групу у складі семи осіб: Віри Яковенко, Наталії Козир, Валентини Волик, Валерия Греця, Ольги Вовк-Собіни, Тетяни Камак та Олександра Гатиятуліна, які працюватимуть над установчими документами спільноти моніторів з метою реєстрації Всеукраїнського руху моніторів НПМ «Україна без тортур».

 

Алла Лепеха

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"