Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

Автор: lepeha_alla от 2-03-2016, 15:00
 (голосів: 0)

24 лютого 2015 року відбулось засідання Чернігівської міської спостережної комісії. Воно пройшло на території Чернігівської виправної колонії.

 

Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

 

Під час засідання комісії:

- погодили два подання керівництва Чернігівського слідчого ізолятору та три подання Чернігівської виправної колонії №44 Управління Державної пенітенціарної служби України у Чернігівській області до Новозаводського районного суду міста Чернігова щодо заміни не відбутої частини покарання більш м’яким згідно зі статтею 82 Кримінального кодексу України;

- підвели підсумки роботи спостережної комісії за 2015 рік;

- затвердили план роботи на 2016 рік.

 

З В І Т

про результати роботи спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради за 2015 рік

 

На виконання пунктів 1 та 12 постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії» виконавчим комітетом міської ради рішенням від 3 липня 2013 року № 193 зі змінами та доповненнями «Про створення спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради» була утворена комісія у складі 18 осіб. До складу комісії увійшли представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та представники громадських організацій. Персональний склад комісії підібрано таким чином, щоб вона була спроможна вирішувати усі питання, які визначені Постановою Кабінету Міністрів України, а саме:

– організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та осіб звільнених від відбування покарання;

– сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;

– організації виховної роботи з особами, умовно–достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

– надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

На теперішній час члени комісії мають достатній досвід з питань захисту прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб, а також працівників виправних установ.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально–виконавчим кодексом України, законами України "Про місцеве самоврядування", "Про місцеві державні адміністрації", "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", іншими нормативно–правовими актами України.

Робота спостережної комісії у 2015 році проводилася відповідно до Плану роботи комісії. План роботи у цілому виконано.

Організаційною формою роботи спостережної комісії були засідання, які проводилися щомісячно.

Так, у 2015 році, було проведено 12 засідань, з яких 4 – у Чернігівській виправній колонії № 44, 7 - у приміщенні Чернігівської міської ради, 1 – у Чернігівському СІЗО. За звітний період випадків зриву засідань комісії не було. Рішення приймалися колегіально, відкритим голосуванням членів спостережної комісії, оформлені постановами. Засідання комісії були правомочними, середня чисельність на кожному засіданні складала від 13 до 18 чоловік.

На засіданнях спостережної комісії у 2015 році було розглянуто 62 справи та прийняті відповідні рішення за ними.

 

Згідно з планом роботи комісії проведені наступні заходи:

 

Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

 

1. З метою загального розвитку, всебічної просвіти особистості засуджених та професійно-якісного зростання особового складу виправних закладів проводились тренінги та семінари.

У Чернігівській виправній колонії № 44 з метою ресоціалізації засуджених жінок та підготовки до звільнення було проведено 27 березня та 25 червня 2015 року 2 семінари на тему соціального захисту, професійної орієнтації та сприяння працевлаштуванню. 10 вересня та 18 листопада відбулись 2 тренінги із засудженими, які звільняються із установи, з питань порядку надання державної соціальної допомоги та порядку обліку внутрішньо переміщених осіб і надання їм щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання. 18 вересня 2015 року відбувся тренінг з персоналом кримінально-виконавчої служби на тему «Правове та соціальне забезпечення персоналу кримінально-виконавчої служби – запорука дотримання прав і законних інтересів засуджених».

 

2. Протягом звітного періоду у Чернігівській виправній колонії №44 працювала "громадська приймальня". Члени спостережної комісії проводили особистий прийом засуджених, розглядали їх звернення, приймали рішення, надавали правову допомогу та консультації з юридичних питань. В 2015 році було прийнято та надано первинної юридичної допомоги 154 засудженим.

Також було надано юридичну допомогу 16 звільненим засудженим та 5 громадянам України щодо питань, які входять до компетенції спостережної комісії. Надана допомога в отриманні паспорту громадянина України 7 засудженим та в отриманні повторного свідоцтва про народження 1 засудженій. 28 засудженим після звільнення, в зв'язку з особливо скрутним матеріальним становищем, було надано допомогу одягом та взуттям відповідно до сезону.

 

Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

 

3. 18 лютого 2015 року відбувся круглий стіл "Координація діяльності правоохоронних органів міста та громадськості щодо профілактичної роботи з неповнолітніми, які перебувають на обліку у Чернігівському міському відділі кримінально – виконавчої інспекції Управління Державної пенітенціарної служби України у Чернігівській області". Він був присвячений питанням попередження злочинності серед неповнолітніх та осіб, які перебувають у конфлікті з законом.

Присутні в ході роботи круглого столу обговорили причини і умови скоєння злочинів неповнолітніми, позитивні та негативні сторони стану профілактичної роботи з ними у місті Чернігові, спільно шукали шляхи, які сприяли б зменшенню кількості правопорушень, скоєних неповнолітніми.

Учасники заходу констатували розрізненість дій правоохоронних органів, державних інституцій, громадськості в питаннях створення ефективної системи запобігання правопорушенням серед неповнолітніх.

Круглий стіл сприяв об’єднанню, консолідації зусиль всіх присутніх на ньому представників державних органів та установ, громадськості на позитивне вирішення питань, пов’язаних з профілактикою правопорушень серед неповнолітніх.

 

4. 19 березня 2015 року було проведено планове навчання членів спостережної комісії щодо нового наказу Міністерства юстиції України від 29.12.2014 № 2186/5 «Про затвердження Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань», яким врегульовано порядок виконання та відбування кримінальних покарань у виді арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі. Цим наказом змінено деякі підходи в організації роботи з засудженими. Так, на відміну від Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Державного департаменту з питань виконання покарань від 25.12.2003 року №275, розширено коло прав засуджених: визначено право засуджених на гуманне ставлення та повагу до їх людської гідності; право на особисту безпеку; закріплено право користуватися Глобальною мережею Інтернет, визначене Кримінально-виконавчим кодексом України, та інше.

 

5. Організовано та надано допомогу з профілактики поширення ВІЛ та підтримки ВІЛ-позитивних осіб, які перебувають в пенітенціарних установах. Так, протягом 2015 року Чернігівське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» проводили консультування з ВІЛ/СНІД та попередження інфікування на базі ЧВК№44 та Чернігівського слідчого ізолятора.  Було проведено шість інформаційних занять на наступні теми: профілактика та лікування ВІЛ/СНІДУ, гепатитів та туберкульозу. В ЧВК№44 було проведено профілактичний захід до Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

6. 05 березня 2015 року, напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру, який святкується 8 Березня, для співробітників та засуджених Чернігівської виправної колонії №44 за сприяння спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради, відділу у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради, благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр” відбувся концерт.

7. 19 березня 2015 року в Чернігівській виправній колонії №44 відбулась незвична для закритих установ подія – день відкритих дверей. В жіночу колонію завітали члени спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради, представники громадськості, родичі засуджених.

 

8. 14 травня 2015 року відбувся день відкритих дверей у слідчому ізоляторі. Представники громадськості, благодійних та громадських організацій, члени Чернігівської міської спостережної комісії та родичі засуджених відвідали Чернігівський слідчий ізолятор. Вони познайомились з умовами утримання ув’язнених та засуджених, які залишені для господарського обслуговування.

 

9. 1 червня 2015 року у Чернігівській виправній колонії №44 та Чернігівському слідчому ізоляторі, відбулися заходи за участю членів спостережної комісії, присвячені Міжнародному Дню захисту дітей.

В цих закладах вручалися подарунки ув’язненим неповнолітнім та дітям, які перебувають в Будинку матері та дитини. В Чернігівській виправній колонії вихователі разом з дітьми підготували для гостей святковий концерт.

 

Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

 

10. 28 червня 2015 року у Чернігівській виправній колонії №44 пройшов брейн–ринг на тему "19 років Конституції України".

В актовому залі виправної колонії три команди засуджених жінок: «Маки», «Україночка», «Прометей» змагались в знанні основних положень Конституції, державних символів України, основ правового статусу людини і громадянина в Україні, конституційної системи органів державної влади; правосуддя та органів місцевого самоврядування; знанні територіального устрою держави. Був конкурс капітанів команд, домашнє завдання, номери художньої самодіяльності.

Переможцям брейн – рингу вручили призи.

 

Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

 

11.Відповідно до плану роботи спостережної комісії у серпні 2015 року була проведена перевірка забезпечення права на якісне харчування засуджених, які відбувають покарання в Чернігівській виправній колонії №44. Довідка за результатами перевірки з пропозиціями про покращення становища засуджених та усунення виявлених недоліків заслухана на засіданні Чернігівської міської спостережної комісії у серпні 2015 року та направлена до адміністрації установи.

 

12. 24 серпня 2015 року в День незалежності України у Чернігівській виправній колонії №44 пройшла літня спартакіада. Три команди засуджених жінок «Козацька розвага», «Непоседы», «Гідропоні» змагалися між собою.

Вони заздалегідь готувались до цього свята – шили костюми, тренувались, готували номери художньої самодіяльності. Конкурс складався із 10 різних турів, серед яких були привітання, спортивні змагання, конкурс капітанів, домашнє завдання та інше. Члени спостережної комісії, які оцінювали ці змагання, підготували та вручили учасникам літньої спартакіади подарунки.

 

Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

 

13. З Днем знань – 1 вересня 2015 року представники Чернігівської міської спостережної комісії привітали засуджених жінок, які відбувають покарання в Чернігівській виправній колонії №44. На 1 вересня 2015-2016 навчального року у Чернігівській вечірній/загальноосвітній школі навчається 76 засуджених. Засуджені жінки підготували для присутніх святковий концерт.

 

14. З метою сприяння відкритості пенітенціарної системи та з метою участі у Дні відкритих дверей наприкінці листопада в Чернігівську виправну колонії № 44 завітали представники громадськості, члени Чернігівської міської спостережної комісії та родичі засуджених. До програми Дня відкритих дверей входило відвідування кімнати психоемоційного розвантаження, професійно-технічного навчального центру, швейного виробництва колонії та житлових відділень.

 

Звіт про роботу Чернігівської міської спостережної комісії 2015 рік

 

15. На початку грудня 2015 року, до Міжнародного дня прав людини, у Чернігівській виправній колонії №44 та Чернігівському слідчому ізоляторі, за сприяння Чернігівської міської спостережної комісії, відбулися правоосвітні заходи, серед яких: правові вікторини, виставки літератури на правозахисну тематику, прийом засуджених з особистих питань представниками державних та громадських організацій, адвокатами.

 

16. Вже стало доброю традицією вітати дітей, які перебувають в Будинку матері та дитини при Чернігівській виправній колонії №44, зі святом Святого Миколая. В установу завітали члени Чернігівської міської спостережної комісії, благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» та представники релігійних організацій. Всі діти отримали подарунки.

 

А.Лепеха

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"