Чернігівський жіночий правозахисний центр » Як дотримуються права засуджених жінок в пенітенціарних установах?

Як дотримуються права засуджених жінок в пенітенціарних установах?

Автор: lepeha_alla от 8-04-2016, 12:44
 (голосів: 0)

Моніторинговий візит до Чернігівської жіночої колонії.

 

Як дотримуються права засуджених жінок в  пенітенціарних установах?

 

Як дотримуються права засуджених жінок в  пенітенціарних установах?

 

Як дотримуються права засуджених жінок в  пенітенціарних установах?

 

Регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з громадськими моніторами Оксаною Москаленко, Олександрою Линовицькою, Грець Валерієм та Романом Дятловим здійснили моніторинговий візит до Чернігівської виправної колонії №44 управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області.

Учасники моніторингового візиту без перешкод зустрілися з керівництвом даної установи, ознайомилися з умовами відбування покарання, оглянули приміщення гуртожитків соціально-виховної служби, кімнату підготовки до звільнення, де засуджені жінки проходять курс підготовки перед звільненням з установи, харчоблок та інші приміщення.

Особливістю зазначеного пенітенціарного закладу є те, що Чернігівська виправна колонія №44 є однієї із двох установ кримінально-виконавчої системи, де утримуються діти до трьохрічного віку разом зі своїми матерями. Згідно існуючого законодавства, починаючи з січня 2010 року, засуджені жінки мають право проживати в Будинку матері та дитини разом зі своєю дитиною, а ті, які не виявили бажання проживати спільно, мають право спілкуватись зі своїми дітьми без обмежень. На момент відвідування установи членами моніторингового візиту тут перебувало сім дітей віком до трьох років. В Будинку матері та дитини при Чернігівській виправній колонії створені всі умови, необхідні для нормальної життєдіяльності та розвитку дітей.

У Чернігівській виправній колонії №44, де відбувають покарання неодноразово засуджені жінки, на момент відвідування цієї установи моніторами Національного превентивного механізму, утримувалась 241 особа.

В бесідах з членами моніторингового візиту, засуджені жінки скаржилися на відсутність гарячої води в комунально-побутових приміщеннях гуртожитків, де вони проживають, на низьку заробітну плату працюючим на виробництві установи. Особливу занепокоєність у членів моніторингового візиту викликали заяви засуджених про неможливість реалізувати своє право на звернення відповідно до законодавства зі скаргами на дії адміністрації установи.

Під час відвідування їдальні моніторів вразило те, що в її приміщенні було безліч голубів та горобців, які спокійно розгулювали по столах та стільцях.

Звернули увагу члени моніторингового візиту і на те, що в адміністративному приміщенні установи відсутні таблички на дверях кабінетів, де знаходиться персонал.

За результатами моніторингового візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"