Чернігівський жіночий правозахисний центр » Моніторинговий візит до Чернігівського слідчого ізолятору

Моніторинговий візит до Чернігівського слідчого ізолятору

Автор: lepeha_alla от 21-04-2016, 12:38
 (голосів: 0)

Під час відвідування Чернігівського слідчого ізолятору було виявлено одиночне утримання неповнолітнього, до моніторів надійшли скарги на погані умови тримання та незадовільне медичне забезпечення.

 

Моніторинговий візит до Чернігівського слідчого ізолятору

 

Моніторинговий візит до Чернігівського слідчого ізолятору

 

Представники Національного превентивного механізму, регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, громадські монітори Аніщенко М., Гевко М., Комлев О., Яковенко В. здійснили моніторинговий візит до Чернігівського слідчого ізолятору.

Мета візиту – попередити порушення прав людини в місцях несвободи та, за необхідності, захистити осіб, які утримуються під вартою, від катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Чернігівське СІЗО розраховане на тримання 450 осіб. Середньосписочна чисельність осіб, які тут утримуються – близько 300. В слідчому ізоляторі утримується біля двадцяти засуджених, залишених для господарчого обслуговування.

Слідчі ізолятори є установами для тримання осіб, щодо яких, як запобіжний захід, обрано взяття під варту. Саме в СІЗО відбувається перше знайомство ув’язненого з установами пенітенціарної системи. Слідчі ізолятори - це «обличчя» пенітенціарної системи, її «ворота», через які всі засуджені потрапляють у виправні колонії. Час перебування підозрюваного в них: від декількох тижнів – до декількох місяців і навіть років. Головне завдання сьогодення – гуманізація пенітенціарної системи, створення таких умов для тримання ув’язнених та засуджених осіб, що відповідали б європейським стандартам, зменшували негативний вплив позбавлення волі на людину, тимчасово ізольовану від суспільства.

Учасники моніторингового візиту без перешкод зустрілися з керівництвом, оглянули всі приміщення установи, поспілкувалась з особами, які в ній утримуються.

Головними недоліками, які виявили члени моніторингового візиту в Чернігівському СІЗО, є невідповідність умов тримання національним та європейським стандартам: задушливі камери, жахлива сантехніка, відсутність примусового змиву тощо.

Крім того, було виявлено одиночне утримання неповнолітнього в камері, що не передбачено чинним кримінально-виконавчим законодавством. Відповідно до Європейських пенітенціарних правил «одиночне ув’язнення може застосовуватись тільки у виключних випадках і на конкретно визначений термін, який мусить бути якомога коротшим».

Під час спілкування з особами, які утримуються в слідчому ізоляторі, до членів моніторингового візиту надійшли скарги на погані умови тримання та незадовільне медичне забезпечення.

Із позитивного, що відмітили члени моніторингової групи, є те, що в багатьох приміщеннях ведеться поточний ремонт, в гарному стані господарські споруди, камери для неповнолітніх осіб та жінок. В приміщеннях тепло, скарг на дії адміністрації не надходило.

За результатами моніторингового візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"