Чернігівський жіночий правозахисний центр » Обговорення питань доступу до медичної допомоги ув’язнених та засуджених у місцях несвободи Державної  кримінально-виконавчої служби України

Обговорення питань доступу до медичної допомоги ув’язнених та засуджених у місцях несвободи Державної  кримінально-виконавчої служби України

Автор: lepeha_alla от 20-02-2017, 11:53
 (голосів: 4)

Семінар для прокурорів з питань доступу до медичної допомоги

 

 

У прокуратурі Чернігівської області проведено навчально-методичний семінар на тему: «Організація надання медичної допомоги та лікування ув’язнених та засуджених у місцях несвободи Державної  кримінально-виконавчої служби України». У заході взяли участь працівники апарату прокуратури області, заступники керівників та прокурори місцевих прокуратур, відповідальних за  даний напрям діяльності. 

Актуальність теми полягає у тому, що останнім часом багато звернень, скарг в’язнів стосується саме питань надання медичної допомоги в місцях несвободи. Досить часто представники прокуратури, перевіряючи установи виконання покарань, скарги засуджених потребують специфічних знань щодо умов їх лікування, доступу до медичної допомоги, умов тримання та ін.

На запрошення керівництва прокуратури Чернігівської області перед присутніми виступила регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Алла Лепеха. Вона розповіла про діяльність Національного превентивного механізму в Україні та моделі роботи «Омбудсман +». Крім того, Алла Лепеха зупинилась на частині 3 Європейських пенітенціарних правил «Охорона здоров'я. Медичне обслуговування» та наголосила, що враховуючи те, що в своїй роботі спираємось на європейські стандарти поводження з ув’язненими, то всі присутні на семінарі повинні бути обізнаними з такими стандартами.

В роботі семінару взяли участь Пулін Володимир Олексійович – заступник начальника управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації, Губко Михайло Михайлович – заступник головного лікаря Чернігівської обласної лікарні з експертиз тимчасової непрацездатності, Вольський Ярослав Валентинович – заступник головного лікаря Чернігівського протитуберкульозного диспансеру, Малюта Ольга Яківна – заступник головного лікаря центру боротьби та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДУ, Ткач Андрій Вікторович – начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної та спеціальної роботи Чернігівської міської ради, Мойсеєнко Анжела В’ячеславівна - директор Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», монітор Національного превентивного механізму.

Доповідачі особливу увагу зосередили на організаційних питаннях діяльності медичних частин слідчих ізоляторів  та установ виконання покарань, основних критеріях контролю за наданням медичної допомоги ув’язненим та засудженим, зокрема при тяжких інфекційних захворюваннях, а також на ролі громадськості за  дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів ув’язнених та засуджених осіб у місцях несвободи.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"