Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Підопічні Стольненського стаціонарного відділення територіального центру надання соціальних послуг скаржаться на холод в кімнатах

Підопічні Стольненського стаціонарного відділення територіального центру надання соціальних послуг скаржаться на холод в кімнатах

Автор: lepeha_alla от 19-02-2018, 14:10
 (голосів: 0)

16 січня 2018 року відбувся перший моніторинговий візит  до Стольненського стаціонарного відділення територіального центру надання соціальних послуг Менського району Чернігівської області  в складі провідного спеціаліста Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Клюги Анастасії Ярославівни, регіонального координатора зі взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України в Чернігівській області Алли Лепехи та монітора Національного превентивного механізму (НПМ) Лариси Шумної.

В с.Стольному Менського району Чернігівської області цей заклад відкрито  12 років тому у приміщенні, яке належало лікарні. Такі відділення є спеціальними державними установами, де надають послуги пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам в умовах стаціонарного перебування, які спрямовані на підтримку їхньої життєдіяльності та соціальної активності.  Вони створюються в разі наявності не менше десяти громадян, які не можуть обслуговувати себе самостійно та потребують стороннього догляду.

В закладі на момент відвідування моніторами НПМ перебувало 38 підопічних, з яких 13 осіб - люди з інвалідністю. Умови, в яких живуть підопічні, задовільні.  В основному вони мешкають у кімнатах по  4 особи, майже ні на що не скаржаться, тільки кажуть «холодно» стало останнім часом та й ноги мерзнуть. Майже у всіх кімнатах є термометри, але температурний режим нижчий від необхідного, і  становить від 14 до 16 градусів тепла (при нормі 18 градусів). 

Загалом монітори в ході візиту дійшли висновку, що у відділенні панує позитивна атмосфера: здебільшого підопічні поводили себе невимушено, легко йшли на контакт.  Більшість із них давно тут живуть, знають кожного, допомагають один одному,  охоче розповідають про родичів, хто до кого приїжджає,  у кого які проблеми зі здоров’ям та інше.

Монітори  звернули увагу керівництва  на необхідність проведення ремонту в санвузлах, встановлення там поручнів; необхідність забезпечення підопічних спеціальними столами для прийому їжі, ширмами для забезпечення здійснення особистих потреб ліжкових хворих.

За результатами візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики та Чернігівської облдержадміністрації.

 

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"