Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » У Чернігівському ПТПІ порушуються права неповнолітніх мігрантів

У Чернігівському ПТПІ порушуються права неповнолітніх мігрантів

Автор: lepeha_alla от 31-12-2017, 14:16
 (голосів: 0)

Напередодні Новорічних свят моніторинговою групою у складі регіонального координатора зі взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алли Лепехи та моніторів Національного превентивного механізму  Дмитра Науменка, Інни Сімакіної, Тухана Едієва було здійснено повторний візит до  Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.         

Чернігівський ПТПІ є державною установою, призначеною для тимчасового тримання мігрантів із неврегульованим статусом, які підлягають адміністративному видворенню за межі України в примусовому порядку, і перебуває під загальним управлінням Державної міграційної служби України. Пункт розташований в с. Розсудів Ріпкинського району Чернігівської області. Офіційно введений в експлуатацію 18 липня 2008 року та розрахований на одночасне утримання до 208 осіб. За результатами моніторингу, проведеного представниками Єврокомісії у 2009 році, Чернігівський ПТПІ було визнано однією з п’яти найкращих установ даного типу в Європі. У Чернігівському ПТПІ перебувають як особи, яких повернули в рамках угод про реадмісію, так і мігранти з неврегульованим статусом. Наразі у ПТПІ перебуває 150 дорослих осіб, з яких 136 чоловіків і 14 жінок, та 3 дітей.  

Члени моніторингової групи під час відвідання Чернігівського ПТПІ мали змогу оглянути приміщення закладу, скласти власне враження про умови утримання мігрантів, зокрема неповнолітніх та жінок з дітьми, поспілкуватися з адміністрацією та безпосередньо з мігрантами, обговорити поточні проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Серед проблем, які відзначили мігранти, це насамперед обмежене меню в їдальні, неможливість придбання певних лікарських препаратів за державний кошт,  обмежений перелік медичних послуг, що можуть надаватись мігрантам в ПТПІ. Крім того, вони багато часу проводять в гуртожитку: дивляться телевізор, займаються особистими справами, бо у закладі не   вирішені питання зайнятості мешканців.

Монітори Національного превентивного механізму відзначили високий рівень організації умов утримання в Чернігівському ПТПІ, наголосивши, водночас, на необхідності виділення окремого приміщення для справляння релігійних обрядів усіх конфесій почергово, а також забезпечення мігрантам постійного доступу до послуг Інтернет і мобільного зв‘язку.

Крім того, у Чернігівському ПТПІ було виявлено тримання двох неповнолітніх мігрантів, громадян Бангладеш, які перебувають там вже майже півроку, але їм не призначено законного представника, який має представляти їх інтереси в судах, інших органах державної влади, що є грубим порушенням норм національного та міжнародного законодавства України.

За результатами візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини до Державної міграційної служби України.

 

У Чернігівському ПТПІ порушуються права неповнолітніх мігрантів


У Чернігівському ПТПІ порушуються права неповнолітніх мігрантів


У Чернігівському ПТПІ порушуються права неповнолітніх мігрантів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"