Ти і поліція

Автор: lepeha_alla от 23-03-2018, 00:00
 (голосів: 0)

 

 

У березні 2018 року в 9-А класі   ЗНЗ №13 м.Чернігова пройшов тренінг на тему спілкування підлітків з поліцією та знання своїх прав під час такого спілкування.   Його провела на запрошення класного керівника 9-А класу член правління Асоціації УМДПЛ, директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Алла Лепеха. Тренінг відбувся в рамках реалізації проекту «Підвищення рівня правоосвіти та здатності захищати власні права під час спілкування з поліцією».

Під час тренінгу  учням показали три фільми з 7-серійного анімаційного фільму «Ти і поліція».  Після перегляду фільму відбулось обговорення побаченого. Алла Лепеха розповіла про  наслідки притягнення осіб до адміністративної та кримінальної відповідальності, про відповідальність підлітків за скоєння правопорушень. В ході бесіди обговорили питання спілкування  підлітків з поліцією та знання ними своїх прав під час такого спілкування.   

Проведення таких занять з підлітками спрямовані на поглиблення знань дітей про їх права та обов’язки,  що регламентуються головним документом – Конституцією України, а також Кримінальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення.

 Неповнолітніми вважаються особи з моменту народження і до настання повноліття – 18 років. Проблема злочинності  неповнолітніх, скоєння ними правопорушень, за всіх часів і зараз є високо актуальною для будь-якого суспільства. Не є тут винятком і сучасне українське суспільство. Кількість злочинів, правопорушень, скоєних неповнолітніми, на жаль, не зменшується. Злочинність  неповнолітніх характеризується певними якісними  особливостями. Це менший порівняно з повнолітніми розмір збитків, завданих вчиненням злочинів, висока питома вага групової злочинності. Водночас низка істотних особливостей злочинності неповнолітніх проявилась протягом останніх 11-13 років. Серед них відмічається омолодження злочинності неповнолітніх із зростанням питомої ваги злочинів, в тому числі тяжких, вчинених особами віком 14-15 років; значне збільшення фактів втягування неповнолітніх у злочинну діяльність. Поступово зростає, разом із поширенням насильницької та корисливо-насильницької мотивації, кількість злочинних проявів, вчинених неповнолітніми із застосуванням зброї, в основному холодної, знарядь катування, залякування, а  також технічних засобів. Значна кількість злочинів вчиняється неповнолітніми, які  перебувають у стані алкогольного або наркотичного збудження.

Наприкінці тренінгу учням подарували практичні порадники серії «Ти і поліція»: «Адвокат у кишені», «Притягнення до адміністративної відповідальності», де викладені базові поради для неповнолітніх, як поводити себе під час спілкування з працівниками поліції. 

Проект «Підвищення рівня правоосвіти та здатності захищати власні права під час спілкування з поліцією» реалізується Асоціацією УМДПЛ в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього повідомлення є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"