Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Знай свої права під час спілкування з поліцією

Знай свої права під час спілкування з поліцією

Автор: lepeha_alla от 4-04-2018, 13:53
 (голосів: 0)

 Під час тренінгу, який відбувся 01 березня  2018 року в  комунальному закладі «Позашкільний навчальний заклад «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Чернігівської міської ради, діти спілкувались на тему «Ти і поліція». Заняття провела регіональний координатор взаємодії із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Алла Лепеха.

На початку тренінгу було проведено анкетування учасників, яке показало, що більшість учасників мало досвід спілкування зі співробітниками поліції. Тому під час тренінгу підліткам показали декілька анімаційних фільмів «Ти і поліція», які стосувались основ спілкування з поліцією, питань адміністративного та кримінального затримання,   наслідків притягнення осіб до адміністративної та кримінальної відповідальності. В ході спілкування обговорили питання спілкування  підлітків з поліцією та знання ними своїх прав під час такого спілкування. Тренінг відбувся в рамках реалізації проекту «Підвищення рівня правоосвіти та здатності захищати власні права під час спілкування з поліцією».

 Проведення таких занять з підліками спрямовані на поглиблення знань дітей про їх права та обов’язки,  що регламентуються головним документом – Конституцією України, а також Кримінальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення.

В Україні підлітки з 16 років несуть рівну з дорослими відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень, а за скоєння особливо небезпечних, таких, що загрожують життю і здоров’ю людини кримінальних правопорушень, відповідальність наступає з 14-річного віку.

Підлітки часто вступають у конфлікт із законом, що може бути пов’язано з різними причинами.

Знати свої права, бути готовими до спілкування з представниками правоохоронних органів – головне завдання таких зустрічей. 

Крім того,  підліткам подарували практичні порадники серії «Ти і поліція»: «Адвокат у кишені», «Притягнення до адміністративної відповідальності», «Підлітку про поліцію», де викладені базові поради для неповнолітніх, як поводити себе з працівниками поліції.    

Проект «Підвищення рівня правоосвіти та здатності захищати власні права під час спілкування з поліцією» реалізується Асоціацією УМДПЛ в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього повідомлення є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"