Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Виступ на тему заборони катувань

Виступ на тему заборони катувань

Автор: lepeha_alla от 7-06-2018, 00:00
 (голосів: 0)

Виступ на тему заборони катувань

 

Короткострокові курси підвищення кваліфікації з поліцейськими структурних та територіальних підрозділів ГУНП в Чернігівській області проходили з метою реалізації статті 75 Закону України «Про національну поліцію»  у частині обов’язкового проходження поліцейськими підвищення кваліфікації на виконання вимог Положення про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції.

Алла Лепеха виступила перед поліцейськими превентивної діяльності та дільничними офіцерами поліції Чернігівської області. Навчання проходило в актовій залі ГУНП в Чернігівській області.

Темою виступу регіонального координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини були питання діяльності Національного превентивного механізму в Україні та заборона катувань, нелюдського або такого, що принижує людську гідність, поводження. Вона розповіла про те, проблема створення дієвих механізмів національного та  міжнародного захисту в області прав людини залишається актуальною і до сьогоднішнього часу. Тортури та нелюдське або таке, що принижує людську гідність, поводження є досить латентним явищем. Заборона катування, нелюдського і такого, що принижує гідність, поводження, закріплена у ст.3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є абсолютною за своїм характером і не підлягає обмеженням чи виняткам. Ні суспільна небезпека, яка загрожує життю нації, ні винятково складні випадки боротьби з організованою злочинністю чи тероризмом, ні будь-які інші обставини не можуть слугувати підставами для відступлення державами — учасницями конвенції від свого зобов’язання. В поліцейських підрозділах, в установах виконання покарань, інших місцях несвободи, де  перебуває людина катування може здійснюватись у пасивний спосіб: за мовчазної згоди посадових осіб, шляхом ненадання своєчасної медичної та іншої допомоги.

Під час заняття поліцейські дізнались про діяльність  національного превентивного механізму в Україні та про результати моніторингових відвідувань місць несвободи в Чернігівській області; про запровадження в Україні національного превентивного механізму у форматі “Омбудсмен  +”, який передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Офісу Омбудсмена  спільно з активістами громадянського суспільства. 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"