Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Моніторинговий візит до Чернігівської школи-інтернат

Моніторинговий візит до Чернігівської школи-інтернат

Автор: lepeha_alla от 27-03-2019, 14:34
 (голосів: 0)

26 березня 2019 року  регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області  Алла Лепеха спільно з моніторами національного превентивного механізму Дмитром Науменко      та Інною Сімакіною-Батієнко здійснили  моніторинговий візит до комунального закладу «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат 1-111 ступенів» Чернігівської обласної ради. Відповідно до Статуту, затвердженого у березні 2017 року, навчальний заклад забезпечує реалізацію права дітей, які потребують соціальної допомоги, на загальну середню освіту. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та ті, що потребують соціального захисту, перебувають  на повному державному утриманні. Головною метою школи-інтернату є утримання, виховання та навчання дітей, які потребують соціальної допомоги  (не мають необхідних умов для виховання та навчання в сім’ї),  розвиток їх природних здібностей, формування соціальної зрілості особистості.

У школі-інтернаті навчається 157 дітей з різних районів Чернігівської області віком від 6 до 18 років, в тому числі 4 дітей-сиріт, 15 дітей, позбавлених батьківського піклування, 7 дітей з  інвалідністю.

В ході моніторингового візиту встановлено, що навчально-виховний процес у школі-інтернаті організовано на достатньому рівні.  Для навчання дітей сформовано 11 класів, укомплектовані навчальним обладнанням, необхідними технічними засобами, комп’ютерною технікою. Заклад повністю забезпечений педагогічними кадрами. Для формування у дітей трудових навичок облаштовані майстерні з обробки металу та   деревини, майстерня з обробки тканин і волокнистих матеріалів та майстерня з обробки харчових продуктів. У школі працюють спортивні, художні, хореографічні та інші гуртки.   Діти відвідують станцію юних натуралістів, дитячу спортивну школу, станцію юних техніків та т.п.

Під час моніторингового візиту були виявлені порушення  прав вихованців. Не всі індивідуальні програми реабілітації дітей з інвалідністю вчасно оновлюються.  Зокрема, в школі-інтернаті порушується право дітей на приватність, а саме в туалетних кімнатах, де туалети розташовані один навпроти іншого, відсутні дверцята. В душових для хлопчиків немає шторок.

Не у всіх спальних кімнатах є доступ до питної води. На харчоблоці члени моніторингової групи виявили битий з іржею емальований посуд. Меню в їдальні знаходиться в недоступному для перегляду місці. Воно розташоване дуже високо, що унеможливлює ознайомлення з ним вихованців. В холодильних камерах зберігаються несумісні продукти. Будівлі та гігієнічні кімнати школи-інтернату не пристосовані для маломобільних груп та осіб з інвалідністю. Не всі індивідуальні програми реабілітації дітей з інвалідністю вчасно оновлюються. Потребує покращання робота з батьками вихованців.

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"