Чернігівський жіночий правозахисний центр » Новини » Відбулось перше в 2013 році засідання Чернігівської міської спостережної комісії

Відбулось перше в 2013 році засідання Чернігівської міської спостережної комісії

Автор: lepeha_alla от 24-01-2013, 15:41
 (голосів: 0)

17 січня 2013 року відбулось перше в цьому році засідання Чернігівської міської спостережної комісії, яке пройшло в приміщенні Чернігівської міської ради. На засідання підвели підсумки роботи за 2012 рік.

Відбулось перше в 2013 році засідання Чернігівської міської спостережної комісії

Відбулось перше в 2013 році засідання Чернігівської міської спостережної комісії

17 січня 2013 року відбулось перше в цьому році засідання Чернігівської міської спостережної комісії, яке пройшло в приміщенні Чернігівської міської ради.

Основними питаннями, які виносилось на засідання комісії, були: підведення підсумків роботи спостережної комісії за минулий рік та планування роботи на перше півріччя 2013 року. На першому в 2013 році засіданні були присутні: заступник начальника Управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області Козка В.В., начальник сектору соціально-виховної роботи Управління Гужва О.І., керівники, їх заступники всіх установ виконання покарань, які знаходяться в м.Чернігові, представники ЗМІ.

Спостережна комісія виконавчого комітету Чернігівської міської ради створена рішенням виконкому Чернігівської міської ради від 20 липня 2010 року № 161 «Про створення спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради». Повноваження її закінчуються влітку 2013 року.

Про роботу спостережної комісії виконавчого комітету Чернігівської міської ради в 2012 році розповів присутнім на засіданні голова спостережної комісії, заступник міського голови Віхров С.Г.

Так, у 2012 році, було проведено 14 засідань, з яких 12 – на території установ виконання покарань, що знаходяться на території міста Чернігова, а саме: 11 в Чернігівській виправній колонії № 44, одне – в Чернігівському слідчому ізоляторі, 2 - в приміщенні Чернігівської міської ради. За звітний період випадків зриву засідань комісії не було.

На засіданнях спостережної комісії виконавчого комітету Чернігівської міської ради у 2012 році було розглянуто 101 справу та прийнято рішення щодо:

– умовно–дострокового звільнення засуджених від відбування покарання (згідно зі статтею 81 Кримінального кодексу України) – 54 особи;

– заміни невідбутої частини покарання більш м’яким (згідно зі статтею 82 Кримінального кодексу України) – 29 особам;

– переведення до дільниці соціальної реабілітації – 6 особам;

– звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3–х років (згідно зі статтею 83 Кримінального кодексу України) – 6 особам;

– не погоджено – 6 особам.

За 2012 рік членами спостережної комісії виконавчого комітету Чернігівської міської ради було прийнято на особистому прийомі 216 засуджених.

Багато зусиль спрямовувалось членами спостережної комісії для організації та проведення у виправних установах міста культурно – просвітницької роботи та надання допомоги адміністрації установ в покращенні умов утримання засуджених.

Одним із напрямків у роботі спостережної комісії є надання допомоги особам, які відбували покарання у виді позбавлення волі та звільнились із місць позбавлення волі. Їм регулярно надаються різні послуги: інформаційні, соціально–економічні, соціально–педагогічні, психологічні, юридичні. Допомогли отримати паспорти 26 чоловікам, одягом – 36 особам.

Тільки об’єднавши зусилля органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських організацій можна ефективно вирішити завдання організації громадського контролю за дотриманням прав засуджених в установах виконання покарань та звільнених осіб, зміцнення законності, втілення в життя принципів справедливості, гуманізму, демократизму, рівності засуджених та звільнених осіб перед законом.

Присутні на засіданні одностайні в одному - спостережна комісія виконавчого комітету Чернігівської міської ради і надалі залишається найкращою в Україні.

 

А.Лепеха – директор благодійної організації „Чернігівський жіночий правозахисний центр”

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися чи ввійти на сайт під своїм ім’ям.

Коментарі:

Залишити коментар
 
Сайт працює за підтримки фундації "Інститут Відкритого Спупільства"